زانو درد

بهترین قرص برای صدای زانو ؛ 11 قرصی زانو را تقویت می‌کند

بهترین قرص برای صدای زانو و بهترین قرص غضروف ساز آمریکایی | توان مارکت

بهترین قرص برای صدای زانو باید باتوجه به شدت، شرایط سنی و وزنی شخص و با در نظرگرفتن علت آن انتخاب گردد. از آن‌جا که صدادادن زانو (کریپتوس) می‌تواند دردآور و ناراحت‌کننده باشد؛ باید علاوه‌بر مصرف دارو به فکر درمان علت پیدایش آن بود تا بتوان به صورت ریشه‌های روند درمان آن را پیش گرفت.

طیف وسیعی از داروهای داخلی و خارجی با برندهای متفاوت وجود دارند که برای حل این مشکل مناسب هستند. توان مارکت بامطالعه و تمرکز بر معرفی انواع داروها، بهترین قرص برای صدای زانو و روش‌های کمکی درمان صدادادن زانو را به شما معرفی می‌کند.

دلایل صدادادن زانو چیست؟

برخی افراد ممکن است بنابر دلایل مختلفی، درگیر صدادادن زانو شوند. شنیـدن صداهایی که به هنگام خم‌ و راست‌کردن زانو یا راه‌رفـتن بیشتر می‌شود و زمانی که دست روی کشکک زانو قرار گیرد، این حس و صدای آن، قابل لمس‌تر است. احساس یا اصواتی که شبیه به ترک‌خوردن، ترکـیدن یا خرخر کـردن یا مشابه با کلیک کردن است. در اصطلاح پزشکی این افراد به کریپتوس (Crepitus) زانو مبتلا هستند که گاهی با درد هم همراه می‌شود. یافتن بهترین قرص برای صدای زانو، ملزم به دانسـتن علت آن است تا بتوانید از درمان‌های دیگر نیز برای رفع آن استفاده کنید.

از مهم‌ترین دلایل صدادادن زانو می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • افزایش وزن
 • افزایش سن
 • ساییدگی مفاصل
 • انجام فعالیت‌های سنگین
 • ورزش‌های مکرر و بیش از حد توان
 • ایجاد حباب‌های هوا داخل بافت نرم زانو (سینوویال Synovial)
 • آسیب‌ دیدن مفاصل زانو
 • پارگی رباط‌هاچسبیدن تادون‌ها یا رباط‌‌ها روی استخوان
 • سندروم درد کشکک‌رانی
 • پارگی مینیسک
 • پارگی غضروف
 • آرتروز

کریپتوس زانو می‌تواند در هر سنی و برای هر فردی رخ دهد اما با افزایش سن شایع‌تر می‌شود و ممکن است هر دو پا را درگیر کند. استفاده از بهترین قرص‌ برای صدای زانو اگر درد یا ناراحتی دیگری نداشته باشید، کمک می‌کند تا این مشکل رفع گردد. همچنین به کمک اصلاح سبک زندگی و مراقبت بیشتر، شرایط بهبود را فراهم می‌سازد. چنانچه، بیماری زمینه‌ای یا صدمه و مشکل دیگری وجود داشته باشد، مصرف داروها کافی نیست و باید به فکر درمان اساسی بود.

جدیدترین درمان غیر دارویی برای صدای زانو چیست؟

یکی از راه‌هایی که به عنوان راهکاری جدید پزشکان بر ان تاکید دارند استفاده از زانوبند زاپیامکس است. این زانوبند برقی مجهز به سه تکنولوژی پیشرفته به نام‌ها اولتراسوند، مادون قرمز یا اینفرارد و کلاک پالس است. بسیاری از بیماری‌ها و دردهای ناخوشایند به کمک این سه فناوری درمان می‌شوند به همین دلیل در حوزه پزشکی به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما تاکنون این فناوری‌ها در هیچ زانوبند یا کمربندی بکار نرفته بود که شرکت نام آشنای زایسترونیک آلمان این ابتکار را به خرج داد و آنها را در کمربند پلاتینر و زانوبند زاپیامکس بکار گرفت. نمایندگی مرکزی شرکت زایسترونیک در ایران برای فروش زانوبند زاپیامکس و کمربند پلاتینر فروشگاه اینترنتی توان مارکت است که این محصول را به صورت اورجینال در اختیار خریدار قرار می‌دهد.

بهترین قرص برای صدای زانو ؛ انواع آن را بشناسید؟

بهترین قرص مفصل ساز خارجی و بهترین ویتامین برای درد مفاصل چیست | توان مارکت

دریافت مشاوره رایگان

اگر دچار مشکلات مفصلی هستید با پر کردن فرم زیر از مشاوره رایگان کارشناسان درمان توان مارکت بهره مند شوید

مشخصات(Required)
انتخاب محل درد

استفاده از بهترین قرص برای صدای زانو اگر هر چند وقت یک‌بار با آن مواجه می‌شوید به‌همراه تقویت و محافظت از عضلات می‌تواند، درمان‌گر واقع شود و جای نگرانی ندارد. گاهی کریپتوس با احساس ساییدگی و التهاب همراه می‌شود و در گذر زمان، صدادادن زانو بیشتر می‌شود که احتمال دارد، شروع یک بیماری مانند آرتروز (Osteoarthritis) باشد.

بنابراین در مواجهه با کریتوس اگر صداها متوقف نمی‌شوند و درصورت نمایان شدن علائم دیگر، بهتر است علت را یک متخصص بررسی کند. انتخاب بهترین داروها برای صدای زانو به شدت آن هم بستگی دارد که درحال حاضر انواع متنوعی از برندهای خارجی و داخلی در این زمینه در دسترس هستند. انواع قرص‌ برای صدای زانو طبق نظر پزشک و باتوجه به بیماری، جزو یکی از موارد زیر می‌شوند:

 1. داروهای ضدروماتیسمی
 2. مهارکننده‌های ژانوسکیناز
 3. داروهای مسکن خوراکی
 4. استامینوفن
 5. مسکن‌های مورفین‌دار
 6. قرص ضد التهاب مفاصل
 7. داروهای غیراستروئیدی مانند ایبوپروفن، ناپروکسین سدیم
 8. دولوکستین
 9. دیکلوفناک
 10. سلوکسیب
 11. اتوریکوکسیب

این داروها باتوجه به علتی که موجب ساییدگی زانو و ایجاد صدا شـده است، توسط متخصصین تجویز می‌شود. علاوه‌بر این افرادی که درگیر کریپتوس هستند، بهتر است بدانند برای ساییدگی زانو چی خوبه؟

به‌غیر از داروها، ورزش در حد اعتدال، کمک گرفتن از ویتامین‌ها و مکمل‌ها و اصلاح رفتار مضر برای زانو کمک می‌کند تا ساییدگی بهبود یابد. متعاقب آن و با تقویت عضلات و مفاصل، صدا دادن زانو به حداقل می‌رسد و درمان می‌شود.

بهترین قرص‌ مفصل ساز خارجی برای صدا دادن زانو

جهت یافتن بهترین قرص برای صدای زانو می‌توانید از داروها با برندهای خارجی نیز کمک بگیرید. بیشتر قرص‌ها درخصوص درمان کریپتوس با تمرکز بر غضروف‌سازی و تقویت مفاصل هستند. ضمن این‌که این داروها برای درمان ساییدگی نیز اثرگذار هستند.

داروهای غضروف‌ساز به ترمیم و بازسازی غضروف‌های آسیب‌دیده می‌پردازند و از ضعیف شدن بیشتر آن‌ها پیشگیری می‌کنند. از شناخته شـده‌ترین محصولات در این زمینه، می‌توان داروهای غضروف‌ساز آمریکایی را نام برد. مهم‌ترین مکمل‌های آمریکایی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • فول فلکس پلاس (Full Flex Plus)
 • آرتروایز (Arthro-Faze)
 • آل فلکسیل (Alflexil)
 • بون کامپلکس (Bone Complex)
 • جوینت پاور (Joint Power)
 • جوینت فلکس (Joint Flex)
 • کارتیدنس (Cartidens)

بهترین قرص غضروف‌ ساز آمریکایی شامل ترکیبات کلاژن، گلوکزامین و کندرویتین است که کمک بزرگی به ترمیم و بهبود شرایط زانو می‌کند. درصورتی که کریپتوس بر اثر تحلیل یا تضعیف مفاصل باشد، داروهای مفصل‌ساز هستند که باعث می‌شوند تا علاوه‌بر تقویت زانو، مشکل صدا دادن آن هم برطرف شود. بهترین قرص مفصل ‌ساز خارجی قرص پیاسکلیدین (Plascledine) ساخت کشور فرانسه، تریپل فلکس (Triple Flex) ساخت آلمان و قرص گلوکزامین پلاس ام‌اس‌ام (Glucosamine Plus MSM) ساخت کشور آمریکا است.

در انتخاب قرص‌ها برای صدای زانو، کمک یک متخصص باعث می‌شود تا درگیر تداخل دارویی نشوید. همچنین، درصورت وجود بیماری دیگر یا حساسیت به دارو، اقدام کنترلی بهتری صورت می‌گیرد. باتوجه به این‌که هر قرص علاوه‌بر فوایدی که دارد، ممکن است عوارض احتمالی به وجود آورد، باید دستورالعمل مصرفی آن به‌خوبی رعایت شود.

ضمن این‌که استفاده خودسرانه یا بیش از حد مجاز، می‌تواند خطرآفرین شود. توجه کنید که همیشه، داروها را با آب زیاد مصرف کنید تا ناراحتی‌های معده را به حداقل ‌رسانید. همچنین، بهتر است دارو را قبل از غذا نخورید تا درگیر زخم معده یا خون‌ریزی آن نشوید.

کمبود چه ویتامینی باعث زانو درد میشود ؛ برای تقویت زانو چه بخوریم

علاوه‌بر استفاده از بهترین قرص برای صدای زانو می‌توانید با کمک دستور غذایی مناسب و بهره‌گیری از مکمل‌ها، شرایط زانو را بهبود بخشید. بی‌شک، این‌که بدانیم برای تقویت زانو چه بخوریم برای رسیدن به درمان کریپتوس هم کمک بزرگی محسوب می‌شود. یک رژیم غذایی سالم که سرشار از میوه‌ها، سبزیجات، ماهی و حبوبات باشد به تقویت زانوها کمک می‌کند.

با کنترل وزن می‌توانید فشار وارده به مفاصل و ماهیچه‌های اطراف زانو را به حداقل رسانید و شرایط را برای درمان فراهم سازید. مکمل امگا ۳ و مکمل‌های اثرگذاری مانند گلوکزامین و کندرویتین سولفات از رایج‌ترین موارد برای بهبود شرایط زانو به شمار می‌روند.

این مکمل‌ها علاوه‌بر تقویت زانو، دردها را نیز کاهش می‌دهند و با کریپتوس مقابله می‌کنند که می‌توانند صدادادن زانو را قطع کنند. ترکیبات این داروها برای بسیاری از بیماری‌های استئوآرتریت نیز مفید است و موجب درمان آن‌ها می‌شود. علاوه‌بر بهترین نوع قرص برای صدای زانو می‌توانید از ویتامین‌ها نیز درخصوص مقابله با کریپتوس کمک بگیرید.

طیف وسیعی از مواد غذایی طبیعی و مکمل‌های دارویی وجود دارند که ویتامین‌های مورد نیاز بدن را مرتفع می‌کنند. اگر بدانید کمبود چه ویتامینی باعث زانو درد میشود یا کدام ویتامین‌ها به تقویت زانو کمک می‌کنند، می‌توانید آن‌ها را در رژیم غذایی خود بگنجانید. مواد غذایی، گروه زیادی از میوه‌ها و سبزیجات و مکمل‌های حاوی ویتامین E و ویتامین D باعث بهبود زانو و تسکین علائم درد می‌شوند.

ویتامین D علاوه‌بر این‌که به جذب کلسیم کمک می‌کند، بهترین ویتامین برای درد مفاصل نیز به شمار می‌رود. به‌غیر از این ویتامین‌های حیاتی، گروه دیگر از ویتامین‌ A و C نیز باعث کاهش التهاب مفاصل و دردهای ناشی از آن می‌شوند. مواد طبیعی مانند میوه‌ها و سبزیجاتی که فیبر بالایی دارند، جدا از وجود این ویتامین‌ها به تسکین دردهای مفاصل زانو هم کمک می‌کنند.

کمک‌ درمان‌ها برای بهبود صدای زانو

غیر از انتخاب و مصرف مداوم بهترین قرص برای صدای زانو می‌توانید از درمان‌های کمکی نیز استفاده کنید تا مشکل کریپتوس زانو حل شود. کمک‌گرفتن از روش‌های غیردارویی، علاوه‌بر تاثیر بر سلامتی، بیمار را از عوارض داروهای شیمیایی حفظ می‌کند. اولین گزینه پیشنهادی برای مقابله با هر عارضه و بیماری، داشتن یک برنامه ورزشی اصولی است.

انتخاب ورزش‌های متناسب، می‌توانند تقویت عضلات را به‌همراه داشته باشند و باعث تسکین دردهای آن شوند. ورزش‌هایی مانند؛ پیاده‌روی، دوچرخه سواری ثابت، شنا و ایروبیک از جمله مواردی هستند که به کاهش صداهای زانو کمک می‌کنند. از دیگر روش‌های کمک‌کننده برای بهبود وضعیت زانو می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • استراحت‌دادن به زانوی درگیر با کریپتوس
 • کاهش وزن
 • اصلاح رفتارهای ضرررسان به زانو
 • کمک‌گرفتن از یخ‌درمانی و گرمادرمانی
 • استفاده از پماده‌های گیاهی موضعی
 • انجام حرکات کششی
 • طب سنتی
 • داروهای گیاهی
 • انجام ورزش‌های ذهنی مانند یوگا و مدیتیشن
 • انجام تکنیک‌های آرامش‌بخش

چنانچه ازطریق روش‌های کمکی و حتی با مصرف دارو برای صدای زانو همچنان احساس ناراحتی دارید، می‌توانید فیزیوتراپی انجام دهید. فیزیوتراپیست‌ها با انجام تمرین‌های ایمن به تقویت و سلامت زانو کمک می‌کنند و باعث بهبود دامنه حرکات می‌شوند. فیزیوتراپی به ترمیم و تقویت مفاصل و عضلات کمک می‌کند، دردها را خاموش می‌کند و تا حد زیادی مشکل صدادادن زانو را هم حل می‌کند تا به درمان برسید.

روش پزشکی مرسوم دیگری با نام (RFA) تحت فرکانس رادیویی برای تسکین دردها و مقابله با آرتروز مفاصل زانو وجود دارد. در این روش متخصص با هدایت اشعه ایکس سوزنی را به مفصل زانو وارد می‌کند و بعد ازطریق امواج، قسمتی از عصب را که دردناک است از بین می‌برند. این کار برای کمک به دردهای شدید زانو است و موجب بهبود کریپتوس نیز می‌شود.

عوارض احتمالی داروها برای زانو درد

کمبود چه ویتامینی باعث زانو درد میشود ، برای تقویت زانو چه بخوریم | توان مارکت

صدا دادن زانو یا کریپتوس بیشتر به‌خاطر وجود ساییدگی، افزایش وزن، انجام فعالیت‌های بیش از حد توان یا بیماری‌هایی مانند آرتروز و افزایش سن به وجود می‌آید. بهترین قرص برای صدای زانو باید شامل ترکیبات غضروف‌ساز و مفصل‌ساز باشد. علاوه‌بر این، داروها باید تقویت و سلامت زانو را در پی داشته باشند تا کریپتوس را به حداقل رسانند. باید دقت کرد که دور از ذهن نیست که این داروها همراه با عوارض باشند. پس برای جلوگیری از مشکلات پیش بینی نشـده قبل از مصرف هر دارویی پزشک متخصص را در جریان قرار دهید. سرگیجه، حالت تهوع، دل درد و سر درد ازجمله شایعترین عوارض مصرف این قرص‌ها به حساب می‌آیند. منتهی دقت کنید عوارض دارو در افراد مختلف متفاوت است. امکان دارد یکی دچار سر درد و دیگری دل درد را تجربه کند.

قرص‌های زیادی تحت برندهای معتبر خارجی و داخلی در دسترس افراد درگیر با این معضل وجود دارند که باعث درمان صدا دادن زانو می‌شوند. اما بهترین مکمل‌های خارجی در این خصوص پیاسکلیدین، تریپل فلکس و گلوکزامین پلاس ام‌اس‌ام هستند. این داروها علاوه‌بر کاهش صداهای زانو، باعث بهبود و سلامت بیشتر هم خواهند شد.

سوالات متداول

1. بهترین دارو برای صدای زانو کدام است؟

داروهایی مانند؛ مسکن‌ها، ضد‌التهاب‌ها، ایبوپروفن، ناپروکسین سدیم، دیکلوفناک، استامینوفن، داروهای ضدروماتیسمی هستند که هر کدام باتوجه به علت صدا دادن زانو تجویز می‌شوند.

2. بهترین قرص خارجی برای صدای زانو کدام است؟

بهترین قرص‌های خارجی شامل انواع قرص غضروف‌ساز و مفصل‌ساز می‌شوند که کمک بزرگی به تقویت و بهبود زانو می‌کنند. در بیشتر این قرص‌ها ترکیبات کلاژن، گلوکزامین و کندرویتین دیده می‌شود.

3. روش‌های درمانی کمکی برای کاهش صدای زانو کدامند؟

استراحت دادن، اصلاح رفتارهای مضر برای زانو، ورزش‌های مناسب، استفاده از داروها و پمادهای گیاهی، کمک گرفتن از طب سنتی، انجام ورزش‌های ذهنی و فیزیوتراپی از دیگر روش‌های درمانی محسوب می‌شوند.

امتیاز شما به این پست

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهی در مورد “بهترین قرص برای صدای زانو ؛ 11 قرصی زانو را تقویت می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *