کمر درد

داروی قوی برای کمر درد ؛ درمان سریع کمر درد شدید با بهترین داروها

داروی قوی برای کمر درد یا بهترین آمپول برای کمر درد | توان مارکت

داروی قوی برای کمر درد زمانی الزام به مصرف پیدا می‌کند که کمر درد شدید باشد. هنگامی که کمر درد بیشتر از سه ماه به طول بیانجامد کمر درد مزمن است. بعضا کمر درد‌های شدید با داروهای otc تسکین پیدا نمی‌کنند، داروهای تجویزی پا به میان می‌گذارند. داروهای تجویزی به نسبت قوی‌‌تر هستند و البته نتیجه مطلوب‌تری در مقایسه با داروهای otc ارائه می‌دهند. معمولا به علت درد کشنده کمر بیمار در حرکت دادن اندام دچار مشکل می‌شود. مسکن فوری درد کمر باعث بهبود حرکت بیمار می‌شود. در این مقاله از توان مارکت به معرفی چند نوع داروی قوی برای کمر درد می‌پردازیم تا به  بیمارانی که در جست‌ و جوی این داروها هستند کمک کرده باشیم.

آشنایی با مسکن فوری برای درد کمر

طبق تحقیقات تخصصی دانشمندان در زمینه کاهش درد که در بسیاری از کشورهای جهان انجام شده است، مصرف داروی مسکن فوری برای درد کمر، تأثیرات سریع و فوری بر کاهش درد و التهاب ایجاد می‌کند. به همین خاطر بسیاری از افراد برای رفع مشکلات مربوط به درد در ناحیه‌ کمر، بیشتر به سمت استفاده از مسکن‌های قوی تمایل دارند. بهترین داروها و مسکن‌های کمر درد هم التهاب را کاهش می‌دهند و هم در درمان درد کمر و به دست آوردن بازتوانی موثر هستند.

به این معنی که با وجود احساس دردی که از سمت ماهیچه‌ها مخصوصا در ناحیه کمر، شروع می‌شود، با دشواری و سختی قادر به حرکت و راه رفتن خواهیم بود. مصرف قرص مسکن خیلی قوی برای کمر می‌تواند به تسکین این دردها کمک نماید تا بتوانیم احساس بهتری داشته باشیم. البته که در استفاده از داروهای قوی  باید با پزشک ارتوپد و متخصص مغز استخوان هم مشورت کنید. در ادامه شما را با  بهترین راه‌های درمان کمر درد را به کمک قرص، آمپول و روغن برای کمر درد معرفی خواهیم کرد.

قرص مسکن خیلی قوی برای کمر درد، بهترین داروها را بشناسید

ناپروکس برای کمر درد بهترین قرص ضد التهاب دیسک کمر | توان مارکت

دریافت مشاوره رایگان

اگر دچار مشکلات مفصلی هستید با پر کردن فرم زیر از مشاوره رایگان کارشناسان درمان توان مارکت بهره مند شوید

مشخصات(Required)
انتخاب محل درد

بسیاری از کمردردها در افراد مسن ناشی از ضعف عضلات مرکزی و کاهش توده عضلانی است. با این حال، ممکن است درد با آرتروز، آسیب یا حتی افسردگی مرتبط باشد. به یاد داشته باشید NSID‌های تجویزی معمولا قوی‌تر از داروهایی هستند که بدون نسخه در دسترس قرار دارند. البته همیشه NSID‌ها بهترین درمان برای کمر درد نیستند. گاهی مواد افیونی، شل کننده‌های عضلانی و داروهای ضد افسردگی بسیار سریع‌تر از داروهای بدون  نسخه بیمار را آرام می‌کنند. اسامی چندین دسته از داروی قوی برای کمر درد به شرح زیر است:

1. داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs)

این دسته از داروها، التهاب را در بدن کاهش می‌دهند. به عنوان مثال می‌توان به Advil (ibuprofen) و Aleve (ناپروکسن) اشاره کرد. در حالی که ایبوپروفن معمولاً در مراحل اول بروز کمر درد توصیه می‌شود، اما ممکن است برای همه کمر‌درد‌ها موثر نباشد.

2. ایبوپروفن؛ مسکن فوری برای درد کمر

 این قرص برخلاف استامینوفن، یک داروی ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAID) است، بنابراین نه تنها التهاب ایجاد نمی‌کند، بلکه دارای خواص ضدالتهابی است. به راحتی برای مدت محدود درد را تسکین می‌دهد. اما ممکن است برای گوارش مشکل ایجاد کند، به همین دلیل بهتر است با غذا مصرف شود. دوزهای قوی‌ ایبوپروفن شامل دوزهای  400 میلی‌گرم، 600 میلی‌گرم و 800 میلی‌گرم می‌شود که از مصرف بیش از حد آن باید خودداری شود.

3. ناپروکسن برای کمر درد

قرص ناپروکسن برای کمر درد جزو قرص‌های ضدالتهابی است و برای از بین بردن دردهای خفیف تا متوسط ناشی از شرایط مختلف کاربرد دارد. این دارو برای کاهش درد، تورم و سفتی مفاصل ناشی از کمر درد نیز کاربرد دارد. اگر به دنبال تسکین درد کمر  در طول روز هستید، گزینه خوبی است، زیرا می‌تواند بین ۸ تا ۱۲ ساعت تاثیر مفید داشته باشد. اما مشکل این دارو این است که مانند قرص ایبوپروفن معده را اذیت می‌کند و باید همراه غذا مصرف شود. ناپروکسن اغلب در دوزهای ۵۰۰ میلی گرم تجویز می‌شود، البته دوز ۲۲۰ میلی گرم آن نیز موجود است.

4. قرص ضد التهاب دیسک کمر؛ سلکوکسیب یا سلکسیب NSIDهای تجویزی

این دارو با ویژگی ضدالتهاب بودن،  بهترین مسکن  برای درد دیسک کمر جهت کاهش درد، تورم و یا خشکی مفاصل است. همچنین می‌توان از سلکوکسیب جهت کاهش دردهای ناشی از کشیدگی و کوبیدگی عضلات، درد ناشی از التهاب در افراد مبتلا به فتق دیسک یا دیسکوپاتی کمر، کاهش درد و تورم در بورسیت‌ها استفاده کرد. داروی قوی سلکوکسیب برای کمر درد، نوعی آنزیم به نام سیکلواکسیژناز را در بدن مهار ‌می‌کند. این آنزیم مسئول تهیه نوعی ماده شیمیایی به نام پروستاگلاندین است که عامل بروز التهاب و درد در بدن است که سلکوکسیب مانع ترشح این ماده می‌شود. همچنین برخی از داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی رایج که اغلب به عنوان داروی قوی برای کمر درد تجویز می‌شوند عبارتند از:

 • دیکلوفناک
 • کتورولاک
 • ایندومتاسین

انتظار می‌رود این دسته از داروها با کاهش پاسخ التهابی و در نتیجه تسکین درد عمل می‌کنند.

5. مسکن فوری برای دیسک کمر؛ شل‌کننده‌های عضلانی

باکلوفن؛ شل‌کننده عضلانی معروف بهترین داروی قوی برای کمر درد | توان مارکت

گاهی درد دیسک کمر به علت گرفتگی عضلانی شدت می‌یابد. این نوع درد کمر معمولاً بعد از تنش عضلانی یا فعالیت‌های ناگهانی و فشرده بروز می‌کند. در این شرایط شل کننده‌های عضلانی بهترین گزینه و مطکن فوری برای دیسک کمر محسوب می‌شوند. برخی از رایج‌ترین شل کننده‌های عضلانی مورد استفاده عبارت‌اند از:

 • سیکلوبنزاپرین (فلکسیریل)
 • متاکسالون (اسکلاکسین)
 • تیزانیدین (زانافلکس)
 • باکلوفن

لازم به ذکر است که شل‌کننده‌های عضلانی دارای عوارض جانبی مانند خواب آلودگی و سرگیجه هستند.

6. قرص باکلوفن برای کمر درد؛ قویترین شل کننده عضلات کمر

باکلوفن یکی از شل‌کننده‌‌‌های عضلانی  شناخته شده است که گرفتگی عضلانی را درمان می‌کند. باکلوفن پس از مصرف در مغز و نخاع اثر کرده باعث رفع اسپاسم در عضلات کمر می‌شود. همانطور که اشاره کردیم این دسته از داروها چون باعث خواب آلودگی می‌شوند. بهتر است که اولین دوز خود را در شب امتحان کنید تا ببینید چه احساسی دارید. باکلوفن و دیگر شل‌کننده‌های عضلانی فقط باید برای مدت کوتاهی مصرف شود، زیرا در صورت استفاده طولانی‌مدت، خطر وابستگی به همراه دارد.

7. داروهای ضد افسردگی؛ مسکن‌ خیلی قوی برای کمر

گاهی اوقات از داروهای ضد افسردگی به عنوان داروی قوی برای کمر درد، استفاده می‌شود. این داروها معمولاً برای درمان افسردگی و اضطراب استفاده می‌شوند، اما دوزهای پایین این دسته از داروها به کاهش کمر درد حتی زمانی که فرد احساس افسردگی نمی‌کند کمک کند. داروهای ضد افسردگی، سیگنال های درد ارسال شده به مغز را قطع می‌کنند. در نتیجه کمر درد بهبود می‌یابد. نمونه‌هایی از داروهای ضد افسردگی که برای درمان درد مزمن کمر استفاده می‌شوند عبارتند از:

 • قرص Elavil (آمی تریپتیلین)
 • قرص سیمبالتا (دولوکستین)
 • قرص افکسور (ونلافاکسین)
 • قرص پاملور (نورتریپتیلین)

عوارض جانبی احتمالی مربوط به مصرف داروهای ضد افسردگی شامل اختلالات خواب و اختلال عملکرد جنسی است.

8. قرص مسکن خیلی قوی برای کمر؛ آمی تریپتیلین

داروی آمی‌تریپتیلین یک داروی ضد افسردگی سه حلقه‌ای است که بر بعضی مواد شیمیایی موجود در مغز افراد مبتلا به افسردگی، تأثیر می‌گذارد و میزان این مواد را در مغز تنظیم می‌کند. این دارو از ورود سیگنال‌های درد کمر به مغز جلوگیری می‌کند یا آنها را قطع می‌کند. در نتیجه درد کمر کاهش می‌یابد. همچنین این قرص خواب خوب را تقویت می‌کند، که این خود یک عامل برای از یاد بردن و تسکین درد است.

9. داروی قوی برای درد دیسک کمر؛ گاباپنتین

یکی از قرص‌های موثر برای درد دیسک کمر و حتی ترمیم عصب‌های آسیب دیده  قرص گابانتین است که پس از تشخیص توسط دکتر تجویز می‌شود. این قرص درد دیسک کمر را کنترل می‌کند و برای کاهش درد‌های عصبی به کار می‌رود. به این معنی که از ارسال پیغام‌‌های حاوی درد به مغز جلوگیری می‌کند و پیغام نبود درد را جایگزین پیغام ارسال شده از عصب می‌کند. به همین دلیل داروی قوی برای درد دیسک کمر به شمار می‌‌آید.

لازم به ذکر است مصرف این داروها به عنوان مسکن قوی حتما باید تحت نظر پزشک تجویز شوند. چنانچه درد کمر با قرص‌های مسکن فوری بهبود پیدا نکند از بهترین آمپول کمر درد کمک گرفته می‌شود که در ادامه مقاله بیشتر در این باره توضیح خواهیم‌ داد.

10. بهترین آمپول برای کمر درد = داروی قوی کمر درد

درمان کمردرد در پنج دقیقه با بهترین آمپول برای کمر درد / توان مارکت

گاهی قرص‌های مسکن معرفی شده جوابگوی درد کمر نیستند، طوری که قرص‌ها نمی‌توانند علائم را بهبود دهند. در چنین شرایطی بیمار از انجام کارهای روزمره خود عاجز است. از طرفی متخصص تشخیص می‌دهد که در حال حاضر نباید جراحی انجام شود. در این شرایط از تزریق آمپولهای استروئید و کورتیزون برای کاهش سریع درد استفاده می‌شود. این تزریق‌ها معمولاً در همان منطقه آسیب با بی‌حسی موضعی انجام می‌شوند.

یکی از روش‌های تسکین درد کمر، تزریق استروئید اپیدورال است. آمپول کمر درد التهاب را کاهش می‌دهد و درد را کنترل می‌کند. در این روش یک داروی استروئیدی همراه با بی‌حس‌کننده در نزدیکی نخاع یا ریشه عصبی تزریق می‌شود. آمپول‌های بتامتازون، پردنیزولون و تریامسینولون جزو بهترین آمپو‌ل‌‌های تسکین دهنده کمر هستند.

11. روغن برای کمر درد، ماساژ کمر با روغن‌های مخصوص

همیشه لازم نیست برای تسکین کمر درد به دنبال مصرف داروهای شیمیایی باشیم. بعضا داروهای خانگی یا روش‌های سنتی نیز بهترین نتیجه را به عنوان داروی قوی کمر درد دارند. یکی از این روش‌های سنتی استفاده از روغن برای کمر درد است. روغن درمانی مانند مسکن فوری برای کمر درد عمل می‌کند. در این روش کمر را به وسیله‌های روغن‌های مخصوص مانند روغن زیتون، روعن سیاه دانه، نارگیل و شترمرغ ماساژ می‌دهند.

این روغن‌ها با تحریک جریان خون در وریدها و عصب‌های اطراف کمر به کاهش درد در عضلات و مفاصل کمک می‌کنند. روغن برای کمر درد اثرات مشابهی با داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن و آسپرین دارد. طرز مصرف به این صورت است، که برای درمان، باید روزانه ۲ بار، روی محل درد کمر، کاملاً روغن مالی و ماساژ دهید.

12. کمربند پلاتینر : همکاری تکنولوژی و تجربه برای درمان کمردرد

پلاتینر کمربندی برقی و مجهز به سه تکنولوژی جدید که انواع دردهای کمر را تحت تاثیر قرار داده و بهبود می‌بخشد. شرکت زایسترونیک آلمان ابتکاری که به خرج داده، در این کمربند از فناوری اولتراسونیک، مادون قرمز یا اینفرارد و کلاک پالس را به کار گرفته است. این تکنولوژی‌ها روی بافت‌های درونی کمر تاثیر گذاشته و با تقویت جریان خون ب کاهش التهاب و تسکین درد می‌پردازد. استفاده یک تا دو ماه از پلاتینر روند بهبودی و ترمیم بافت‌های تخریب شده را سرعت می‌بخشد و کمر درد از بین خواهد رفت. برای خرید کمربند پلاتینر به نمایندگی مرکزی شرکت زایسترونیک در ایران یعنی فروشگاه اینترنتی توان مارکت مراجعه کنید تا با خیال راحت یک کمربند اورجینال داشته باشید.

جمع‌بندی داروی قوی برای کمر درد

کمر درد عارضه‌ای دست و پا گیر است. ممکن است برای نجات از شدت درد، داروهای زیادی را به عنوان داروی قوی کمر درد امتحان کنید. داروهای قوی و مسکن‌های فوری به راستی در درمان عارضه‌های کمری نقش حیاتی دارند. با مصرف این داروها بیماران به راحتی کارهای روزمره را بدون وجود درد انجام می‌دهند. ناپروکسن برای کمر درد یک داروی شناخته شده است. NSID های تجویزی، مانند سلکوکسیب مسکن فوری برای درد کمر محسوب می‌شوند. شل‌کننده‌های عضلانی، داروهای ضد افسردگی  و آمپول برای کمر درد نیز در دسته داروهای قوی کمر درد قرار دارند و در  کاهش درد و التهاب کمر بسیار موثرند.

 پرسش‌های پرتکرار در مورد داروی قوی برای کمر درد

داروی قوی برای درد دیسک کمر کدام دارو است؟

گاباپنتین

 بهترین داروی قوی برای کمر درد شدید چیست؟

کتورولاک، ایندومتاسین و دیکلوفناک را برای دردهای شدید کمر توصیه می‌شود.

مسکن خیلی قوی برای کمر  کدام قرص است و در دسته کدام داروها قرار دارد؟

آمی تریپتیلین و در دسته داروهای ضد افسردگی قرار دارد.

امتیاز شما به این پست

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *