زانو درد

علت زانو درد هنگام نشستن و برخاستن؛ درمان خانگی مکمل با زانوبند زاپیامکس

علت زانو درد هنگام نشستن و برخاستن| توان مارکت

علت زانو درد هنگام نشستن و برخاستن به عوامل زیادی بستگی دارد. بر اساس تحقیقات، در حال حاضر 25درصد از افراد به دلیل درد زانو در مفاصل به این عارضه دچار هستند. دلایل گوناگونی برای زانو درد هنگام نشستن و برخاستن وجود دارد که نداشتن تحرک کافی در طول روز یکی از این دلایل است.

روش‌های مختلفی مانند درمان خانگی و پزشکی برای درمان این عارضه وجود دارد. پس از تشخیص علت و شدت درد توسط پزشک می‌توانید اقدام به درمان کنید. در کنار این روش‌ها، استفاده از زانوبند زاپیامکس نیز به عنوان درمان خانگی مکمل شناخته شده‌است. سایت علمی تجهیزات پزشکی توان مارکت علت، علائم و روش‌های درمان زانو درد هنگام نشستن و برخاستن را بررسی می‌کند. در ادامه با ما همراه باشید.

علت زانو درد هنگام نشستن و برخاستن چیست؟

اگر به زانو درد مبتلا هستید، علل مختلفی می‌تواند این عارضه را به وجود بیاورد. بسیاری از این علت‌ها می‌توانند ناشی از آسیب‌های فیزیکی به زانو و سایر مشکلات باشند. برخی از علل شایع این عارضه عبارتند از:

آرتروز زانو

انواع مختلفی آرترزو زانو وجود دارد که مفاصل زانو را تحت تاثیر قرار می‌دهند. استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید دو مورد رایج آرتروز زانو هستند.

 • آرتریت روماتوئید بیماری خود ایمن است. هنگامی که سیستم ایمنی بدن به طور اشتباه به سلول‌های سالم حمله کنند فرد دچار خود ایمنی  می‌شود. این بیماری بر مفاصل دست، مچ دست و زانو تاثیر می‌گذارد. در نهایت منجر به درد و تورم در نواحی آسیب‌دیده می‌شود.
 • استئوآرتریت به دلیل ساییدگی غضروف ایجاد می‌شود و بیشتر در افراد بالای 50 سال رخ می‌دهد. تشدید ساییدگی غضروف باعث زانو درد هنگام نشستن و برخاستن خواهد شد.

بورسیت کشکک زانو

درد زانو هنگام نشستن و برخاستن اگر همراه با تورم باشد نشانه‌ای از بورسیت کشکک زانو است. بورس‌ها کیسه‌هایی پر‌شده از مایع بین استخوانی هستند که از زانو در برابر ضربه محافظت می‌کند.

آسیب دیدگی مینیسک زانو

غضروف مینیسک به عنوان ضربه‌گیر بین استخوان ساق پا و ران عمل می‌کند. مینیسک از دو غضروف حلقه‌ای داخلی و جانبی تشکیل شده‌است. این عارضه در افراد مسن بیشتر شایع است، زیرا غضروف مفاصل به مرور دچار ساییدگی و فرسودگی می‌شود.

تاندونیت زانو

تاندونیت زانو نوعی التهاب است که کشکک را به استخوان ران متصل می‌کند. این عارضه معمولاً در اثر عواملی مانند ورزش زیاد، اضافه وزن و کفش‌های نامناسب رخ می‌دهد. به همین علت منجر به درد زانو هنگام نشستن و برخاستن می‌شود.

نرمی کشکک زانو

نرمی کشکک زانو رایج‌ترین دلیل زانو درد است. این عارضه در اثر فشار بیش از حد به غضروف کشکک زانو منجر به زانو درد شدید در این ناحیه خواهد شد.

علائم زانو درد هنگام نشستن و برخاستن چیست؟

زانو درد علائم مختلفی دارد که می‌تواند زندگی افراد را مختل کند. بسیاری از علائمی که باعث زانو درد هنگام نشستن و برخاستن می‌شوند عبارتند از:

 • ناتوانی در خم کردن زانو
 • تورم و قرمزی در اطراف زانو
 • احساس ضعف در زانو

شدت هر یک از علائم ذکر‌شده به میزان آسیب بستگی دارد.

چه زمانی باید زانو درد هنگام نشستن و برخاستن را جدی گرفت؟

اگر هنگام نشستن یا بلند شدن زانو درد دارید و مانع حرکت شما می‌شود برای تشخیص علت باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. در صورت مشاهده برخی از علائم باید این عارضه را جدی بگیرید. بسیاری از این علائم به شرح زیر هستند:

 • تغییر نوع زانو درد
 • ادامه دار شدن درد زانو
 • تشدید درد زانو
 • مطمئن نبودن از علت زانو درد

درمان خانگی زانو درد هنگام نشستن و برخاستن؛ 2 روش آسان

درمان خانگی زانو درد هنگام نشستن و برخاستن با زنجبیل| توان مارکت

دریافت مشاوره رایگان

اگر دچار مشکلات مفصلی هستید با پر کردن فرم زیر از مشاوره رایگان کارشناسان درمان توان مارکت بهره مند شوید

مشخصات(Required)
انتخاب محل درد

راه‌های مختلفی برای درمان زانو درد وجود دارد. در بسیاری از موارد درد زانو از خفیف تا شدید متغیر است و می‌توانید با روش‌های خانگی اقدام به درمان کنید. برخی از این روش‌ها به شرح زیر هستند:

کمپرس سرد؛ درمانی آسان برای زانو درد

یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای درمان زانو درد هنگام نشستن و برخاستن استفاده از کمپرس سرد است. زیرا سرما باعث انقباض عروق خونی و کاهش جریان خون می‌شود. به همین علت به بهبود زانو درد هنگام نشستن و برخاستن کمک می‌کند.

زنجبیل؛ درمان معجزه آسا برای درد زانو

زنجبیل دارای خواص ضد التهابی است و برای درمان دردهای مفصلی مانند زانو درد هنگام نشستن و برخاستن بسیار موثر است.

درمان زانو درد هنگام نشستن و برخاستن با استفاده از داروهای تجویزی

گاهی اوقات ممکن است روش‌های خانگی برای درمان زانو درد هنگام نشستن و برخاستن موثر نباشند. به همین علت باید به پزشک مراجعه کنید تا با تشخیص درست داروهایی را برای درمان زانو درد تجویز کند. برخی از این داروها عبارتند از:

 • ایبوپروفن
 • ناپروکسن
 • استامینوفن
 • ایندومتاسین
 • دیکلوفناک
 • سلکوکسیب
 • ادویل

زاپیامکس؛ درمان خانگی مکمل برای زانو درد هنگام نشستن و برخاستن

بعد از شناسایی علت زانو درد هنگام نشستن و برخاستن بهترین درمان خانگی زانوبند زاپیامکس است| توان مارکت

 

در کنار روش‌های خانگی از زانوبند زاپیامکس می‌توان به عنوان یک درمان خانگی مکمل استفاده کرد. زانوبند زاپیامکس با تکنولوژی جدید UIC برای بهبود زانو درد بسیار مفید است. زاپیامکس سه فناوری اولتراسوند، انفرارد و کلاک پالس را شامل می‌شود. این سه فناوری با ایجاد حرارت، بلاک عصبی و افزایش جریان خون در بافت‌های آسیب‌دیده به تسکین زانو درد هنگام نشستن و برخاستن کمک می‌کند.

یادداشت پایانی علت زانو درد هنگام نشستن و برخاستن

زانو درد بیشتر در افراد مسن شایع است. طبق مطالعات پزشکی در سال 2013 ورزش اولین و رایج‌ترین راه درمان برای زانو درد محسوب می‌شود. به طور معمول حفظ سبک زندگی و رزیم غذایی سالم به جلوگیری از زانو درد کمک خواهد کرد. روش‌های گوناگونی برای درمان زانو درد هنگام نشستن و برخاستن وجود دارد. شنا و یوگا ورزش‌هایی هستند که مفاصل زانو را انعطاف‌پذیر می‌کنند. در کنار ورزش و روش‌های خانگی می‌توان از زانوبند زاپیامکس به عنوان یک درمان خانگی مکمل برای بهبود زانو درد استفاده کرد.

سوالات متداول علت زانو درد هنگام نشستن و برخاستن

1. زانو درد از چه سنی شروع می‌شود؟

زانو درد به عوامل زیادی مانند ژنتیک، شرایط شغلی و سبک زندگی بستگی دارد و در هر سنی ممکن است نمایان شود. اما آرتروز معمولا در میانسالی رخ می‌دهد.

2. آیا کمپرس سرد برای زانو درد هنگام نشستن و برخاستن مفید است؟

بله. زیرا سرما باعث انقباض عروق خونی و کاهش جریان خون می‌شود. به همین علت به بهبود زانو درد هنگام نشستن و برخاستن کمک می‌کند.

3. نحوه استفاده از زانوبند زاپیامکس چگونه است؟

نحوه استفاده از زانوبند زاپیامکس بسیار آسان است. برای استفاده ابتدا در وضعیت استراحت قرار بگیرید و به صورت نشسته پاهای خود را کاملا صاف دراز کنید. شما می‌توانید هر روز فقط یک ساعت از این زانوبند استفاده کنید.

امتیاز شما به این پست

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *