زانو درد

درمان زانو درد با زردچوبه و روغن زیتون ؛ 5 راه درمان خانگی زانو

درمان زانو درد با زردچوبه و روغن زیتون | توان مارکت

درمان زانو درد با زردچوبه و روغن زیتون از روش درمانی پیش پا افتاده در قدیم الئیام است. از این رو برای انواع اتهاب و دردهای مفصلی از زردچوبه به عنوان پماد و در غذاها به عنوان ادویه در کنار روغن زیتون استفاده می‌شود. امروزه، زانو درد یکی از شایع‌ترین عارضه های مفصلیست که بسیاری از افراد روزانه با آن مواجه می‌شوند. زانو درد می‌تواند ناشی از فعالیت‌های ورزشی سنگین، تصادف و ضربه یا بر اثر التهابات و درد مزمن زانو در اثر آرتروز باشد.

در این مقاله، به بررسی تأثیر ترکیب زردچوبه و روغن زیتون در درمان درد زانو پرداخته خواهد شد. این روش‌های طبیعی، نه تنها به تسریع در بهبود علائم زانو کمک می‌کنند بلکه برخی از خواص افزوده سلامتی نیز ارائه می‌دهند. این درد می‌تواند عوارض منفی بر کیفیت زندگی داشته باشد و نیاز به راهکارهای مؤثر جهت تسکین آن را ایجاد کند.

در این راستا، تحقیقات نشان داده است که درمان زانو درد با زردچوبه و روغن زیتون می‌تواند به عنوان یک گزینه طبیعی مورد استفاده قرار گیرد. توان مارکت، در این مقاله به بررسی عمیق‌تر خصوصیات و تأثیرات این دو ترکیب در تسکین درد و درمان زانو درد می‌پردازد.

درمان زانو درد فوری در خانه

روش‌های متنوع خانگی بسیاری برای درمان زانو درد وجود دارد. روش‌های پیش پا افتاده‌ای مانند استفاده از یخ و کیسه های آب گرم برای درمان درد های خفیف زانو همیشه استفاده می‌شود. اما در موارد شدید تر که زانو درد طولانی مدت است، استفاده از روش های متنوع نیز پیشنهاد می‌شود که درمان زانو درد با زردچوبه و روغن زیتون یکی از این روش هاست.

معمولا موارد خفیف تا نسبتا شدید با استراحت های طولانی، مصرف دارو، تمرین های ورزشی و استفاده از مواد غذایی مفید تا حد زیادی قابل درمان هستند. برای درمان التهاب و درد زانو مصرف زردچوبه و روغن زیتون به صورت غذا یا پماد های موضعی استفاده می‌شوند.

زردچوبه با دارا بودن خاصیت ضد‌التهابی و آنتی‌اکسیدانی، می‌تواند به کاهش التهابات و درد زانو کمک کند. به طور مشابه، روغن زیتون نیز حاوی امگا-3 و امگا-6 است که خواص ضدالتهابی دارد و می‌تواند به بهبود وضعیت مفاصل و درمان درد کمک نماید. از این رو درمان زانو درد با زردچوبه و روغن زیتون می‌تواند گزینه‌ای بسیار مناسب باشد. خواص زردچوبه در لیست زیر به طور کامل برای شما نگاش شده که شامل این موارد می‌شود:

 • ضدالتهاب
 • آنتی اکسیدان
 • کاهش وزن
 • تقویت سیستم ایمنی
 • پیشگیری از سرطان
 • درمان بیماری های گوارشی
 • کنترل قند خون
 • شادابی پوست

زردچوبه برای درمان ورم زانو

یکی از راه های درمان زانو درد مصرف زردچوبه و زنجبیل به همراه چای است. چای زردچوبه و زنجبیل می‌تواند ترکیبی بی‌نظیر و خوشمزه، همچنین بسیار مفید و مقوی باشد. هر سه موارد ذکر شده دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضدالتهابی هستند، از این رو ترکیب و مصرف چای، زنجبیل و زردچوبه می‌تواند دشمنی سرسخت برای زانو درد باشد. جالب است بدانید مصرف این چای بی‌نظیر می‌تواند درد آتروز زانو را به خوبی تسکین دهد. پیشنهاد می‌شود در دوره درمان زانو درد با زردچوبه و روغن زیتون این چایی را به عنوان یک درمان مکمل مصرف کنید.

برای تهیه این چای، یک فنجان آب جوش، نصف قاشق غذا خوری پودر زنجبیل و نصف قاشق پودر زردچوبه را به همراه مقداری عسل ترکیب کنید. سپس آن را بجوشانید. پس از جوشاندن چای آن را صاف کرده و میل کنید. بهتر است روزی دو بار چای زردچوبه و زنجبیل را میل کنید. به دلیل مفید بودن زردچوبه برای درد مفاصل، پیشنهاد می‌شود از نوشیندن این چای غافل نشوید.

باید گفت که درمان‌های بر پایه طب سنتی معمولا در دراز مدت نتیجه بخش هستند و امکان دارد فردی نتواند درد زانو ناشی از آرتروز را تحمل کند. به همنین دلیل سراغ راه های سریعتری برای درمان درد زانو می‌رود. استفاده از زانوبند زاپیامکس یکی از این راهکارها است که نتایج درخشانی نیز به جای گذاشته است. برای خرید زانوبند زاپیامکس به فروشگاه انترنتی توان مارکت مراجعه کنید چرا که این فروشگاه نمایندگی مرکزی شرکت زایسترونیک (تولید کننده زاپیامکس) را در ایران به عهده دارد.

5 قرص زردچوبه برای درد مفاصل که باید مصرف شوند

قرص زردچوبه برای درد مفاصل | توان مارکت

دریافت مشاوره رایگان

اگر دچار مشکلات مفصلی هستید با پر کردن فرم زیر از مشاوره رایگان کارشناسان درمان توان مارکت بهره مند شوید

مشخصات(Required)
انتخاب محل درد

قرص زردچوبه برای درد مفاصل نیز می‌تواند یکی دیگر از راه های تامین کورکومین بدن و در نتیجه افزایش سطح آنتی اکسیدان های بدن است. انواع قرص های شیمایی ضدالتهاب، که در کنار فواید خاص خود، عوارض خاصی نیز به همراه دارند می‌توانند در درمان زانو درد موثر باشند. اما بهتر است دارو های گیاهی را که بدون عوارض هستند، جایگزین داروهای شیمیایی شوند. انواع قرص‌های گیاهی زردچوبه عبارت اند از:

 1. میکسودین
 2. کورکومین زارک
 3. کورکومکس
 4. کورکوما
 5. کورکوما دینه

هنگام مصرف این قرص‌های گیاهی که اغلب حاوی کورکومین، کپسایسین و جینجرول اند احتمال اینکه دچار عوارضی همچون تهوع و استفراغ شوید بسیار کم است. در مواردی که فرد به این موارد حساسیت داشته باشد احتمال تجربه عوارض این دارو بیشتر خواهد شد.

خمیر زردچوبه برای ضربه گیری؛ پماد زردچوبه

زردچوبه به هر طریقی تاثیر مطلوب خود را بر تسکین درد زانو خواهد داشت. شاید بر این باور باشید که زردچوبه را تنها می‌توان به عنوان ادویه در غذا و یا چایی مصرف کرد. اما زردچوبه را نیز می‌توان به صورت خمیر تهیه یا آماده کرد و برای درمان زانو درد استفاده کرد. خمیر زردچوبه نیز می‌تواند به عنوان یک پماد مسکن و ضدالتهاب عمل کند. طرز استفاده از خمیر زردچوبه نیز بسیار آسان است. خمیر زردچوبه را روی ناحیه آسیب دیده بگذارید تا خواص ضدالتهابی آن از طریق پوست جذب بافت زانو شود.

طرز تهیه خمیر زردچوبه برای درد مفاصل

طرز تهیه خمیر زردچوبه برای درد مفاصل بسیار ساده و آسان است. چرا که شما برای آمده کردن این پماد ضدالتهابی به پودر زردچوبه، آب لیمو و آرد نیاز دارید تا آنها را ترکیب کنید تا خمیر شود. خمیر زردچوبه خود را روی بافت زانو قرار داده و آن را با یک پارچه بپوشانید. پس از قرار دادن خمیر زردچوبه روی زانو، 15 الی 20 دقیقه منتظر بمانید.

برای زانو درد چه روغنی خوبه؟ 9 روغن برای درمان درد زانو

طرز تهیه خمیر زردچوبه برای درد مفاصل زردچوبه و زرده تخمه مرغ | توان مارکت

استفاده از روغن های گیاهی طبی می‌تواند التهاب، تورم، سفتی و درد را تسکین دهد. اما این که چه روغنی می‌تواند زانو درد را درمان کند سوالیست که همه کاربران از ما دارند. تمام روغن های درمانی از هسته، میوه و برگ درختان جمع آوری می‌شوند که هیچ عوارض و منع استفاده ندارند. در لیست زیر چند مورد از روغن های کاربردی برای درد مفاصل با توضیحاتی در مورد کاربرد و اثربخشی آنها آورده شده است.

 • زیتون
 • نعناع
 • اکالیپتوس
 • زیره
 • دارچین
 • اکالیپتوس
 • زنجبیل
 • اسطوخودوس
 • رزماری

در میان روغن های ذکر شده، روغن زیتون نیز از میوه و هسته آن گرفته شده که بلافاصله پس از جمع آوری روغن قابل استفاده است. گفتنیست که برای درمان زانو درد با زردچوبه و روغن زیتون می‌توان از درمان های مکمل مانند استفاده از روغن اکالیپتوس و رزماری نیز استفاده کرد. البته با توجه به عناصر و خواص منحصر به فرد روغن زیتون، می‌توان گفت که این روغن بهترین انتخاب برای درمان زانو درد است.

روغن زیتون چگونه به زانو درد کمک می کند؟

روغن زیتون به دلیل تاثیر بسیار آن در درمان بیماری های التهابی خود ایمنی مانند آرتریت روماتوئید و لوپوس مورد مطالعه قرار گرفته است. آزمایش‌ها نشان داده‌اند که پلی‌فنول‌های موجود در زیتون به طور موثر با التهاب مبارزه می‌کنند و درد آرتریت را در مفاصل و سراسر بدن تسکین می‌بخشند. لیست زیر توضیح دهنده خواص متنوع روغن زیتون است که شامل:

 • سرشار از چربی های سالم
 • آنتی اکسیدان
 • خواص ضدالتهابی قوی
 • جلوگیری از سکته
 • پیشگیری از بیماری های قلبی
 • کاهش وزن
 • ضد سرطان
 • درمان آرتروز
 • پیشگیری از آلزایمر

روغن زیتون را می توان برای مواردی بیش از پخت و پز استفاده کرد. مالیدن مقدار کمی روغن زیتون روی مفاصل زانو می‌تواند درد را تسکین دهد. این نوع روغن حاوی همان آنزیم های التهابی Advil است که در قرص های مسکن یافت می‌شود.

جالب است بدانید که طی یک آزمایش مشخص شده که 1 و نیم قاشق چای‌خوری روغن زیتون برابر با 200 میلی‌گرم ایبوپروفن است. با این برداشت می‌توان گفت درمان زانو درد با زردچوبه و روغن زیتون روشی تضمینی و بسیار کارآمد است.

خوشبختانه افزودن روغن زیتون به رژیم غذایی بسیار ساده است. یک وعده روغن زیتون را می‌توانید روی سالاد یا سبزیجات پخته به همراه چاشنی‌هایی که دوست دارید بریزید. فقط مطمئن شوید که روغن زیتون خود را به صورت خام (یعنی گرم نشده) مصرف کنید زیرا به حفظ ترکیبات آنتی اکسیدانی و چربی که به درمان زانو درد می‌پردازد، کمک کند.

علاوه بر این، می توانید روغن زیتون را برای درد مفاصل به صورت مکمل مصرف کنید. شایان به ذکر است که روغن زیتون زمانی که همراه با روغن ماهی استفاده می‌شود برای درد مفاصل بهتر عمل می کند، که دارای فواید شگفت انگیزی برای سلامتی است!

نحوه استفاده از روغن زیتون برای درمان زانو درد

نحوه استفاده از روغن زیتون برای درمان زانو درد | توان مارکت

روغن زیتون را دو بار در روز روی مفاصل زانو خود بمالید تا درد را تسکین دهد. همچنین می توانید روزانه دو تا سه قاشق غذاخوری روغن زیتون را در غذا و سالادهای خود مصرف کنید. البته اگر می‌توانید روغن زیتون را به صورت خام مصرف کنید. چرا که این روغن بعد از گرم شدن حداقل نیمی از خواص خود را از دست می‌دهد.

برای استفاده از روغن زیتون برای درمان زانو درد می‌تواند از روش های زیر استفاده کنید:

 • چند قطره را در آب داغ بریزید و بخار آن را استنشاق کنید.
 • از پخش کننده ای استفاده کنید که غبار معطر را آزاد می کند.
 • روغن ها را با نمک های حمام مخلوط کنید یا آنها را مستقیماً به حمام گرم اضافه کنید.
 • آنها را در روغن های حامل رقیق کنید و مخلوط را روی مفصل زانو ماساژ دهید.
 • سه مرتبه روغن زیتون را روی زانو ماساژ دهید. پس از ماساژ، یک پارچه تمیز روی زانو قرار دهید.

آیا درمان زانو درد با زردچوبه و روغن زیتون امکان پذیر است؟

زردچوبه با دارا بودن خاصیت ضد‌التهابی و ضدآنتی‌اکسیدانی، می‌تواند به کاهش التهابات و درد زانو کمک کند. در این مقاله از توان مارکت فواید و عوارض، نحوه استفاده و ترکیب روغن ها را برای درمان زانو درد برسی کردیم. باید بگوییم که درمان زانو درد با زردچوبه و روغن زیتون نه‌تنها امکان پذیر است بلکه روشی بسیار موثر و غیر تهاجمی عنوان می‌شود. از این رو با خیالی راحت می‌توانید از زردچوبه و روغن زیتون برای درمان زانو درد استفاده کنید.

امتیاز شما به این پست

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *