کمر درد

مسکن قوی برای درد سیاتیک ؛ قویترین کدام است؟

مسکن قوی برای درد سیاتیک و کمک به درمان سیاتیک برای همیشه | توان مارکت

مسکن قوی برای درد سیاتیک می‌تواند راهی مناسب برای تسکین درد سیاتیک باشد. درد سیاتیک مشکلی متداول در ستون فقرات، کمر و پاها بوده که حدود 50درصد افراد در طول زندگی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. درد عصب یا رگ سیاتیک، ناشی از فشار یا تحریک سیاتیک است که از قسمت پایین ستون فقرات خارج شده و به سمت پاها گسترش می‌یابد. به همین دلیل، پا یکی از اعضای بدن است که هنگام تحت فشار قرار گرفتن سیاتیک دچار درد پیش رونده می‌شود.

باید بدانید که درد سیاتیک می‌تواند راه رفتن را بسیار سخت و آزار دهنده کند. البته این درد با توجه به علائم و علت آن می‌تواند در هر فرد متفاوت باشد. از این رو مسیر درمان این بیماری با توجه به شدت آن می‌تواند متفاوت باشد یکی از آن‌ها استفاده از مسکن قوی برای درد سیاتیک است.

 عوامل زیادی اعم از فشار مداوم بر ستون فقرات، لگن، آرتریت، دیسک کمر و تنگی کانال نخاعی در بروز درد سیاتیک دخیل اند که در این مقاله توان مارکت ، مسکن قوی برای درد سیاتیک را جهت تسکین این درد بررسی می‌کند با ما همراه باشید.

سیاتیک؛ رگ یا عصب؟

پیاده روی برای درد سیاتیک یا زردچوبه برای درد سیاتیک | توان مارکت

دریافت مشاوره رایگان

اگر دچار مشکلات مفصلی هستید با پر کردن فرم زیر از مشاوره رایگان کارشناسان درمان توان مارکت بهره مند شوید

مشخصات(Required)
انتخاب محل درد

عصب سیاتیک که به اشتباه گاها رگ سیاتیک نامیده می‌شود، طولانی ترین عصب موجود در بدن انسان است که از بالای کمر تا پاها امتداد یافته است. همچنین ضخیم ترین عصب بدن نیز نامیده می‌شود چرا که عرض آن به طور تقریبی دو سانتی متر است. عصب سیاتیک دو بخش بوده که از نخاع انشعاب گرفته تا پایین ترین قسمت پا ادامه دارد.

بسیاری از افراد بر این باورند که سایتیک رگیست که گاها دچار گرفتگی می‌شود و این رگ به رگ شدگی موجب درد می‌شود. باید توجه داشته باشید که این باور اشتباه بوده و عصب سیاتیک، رگ نیست. درد سیاتیک نیز در اثر عوامل مختلفی تجربه می‌شود که شدت و درد آن به دلایل بروز این اختلال بستگی دارد.

در هر طرف بدن دو عصب سیاتیک قرار دارد که هر کدام از یک طرف از لگن و باسن شما عبور کرده و به سمت پایین بدن شما می‌روند تا زمانی که دقیقاً به زیر زانوی شما برسند. از این رو درد سیاتیک از کمر شروع شده و به ران و ساق پا ارسال می‌شود.

انواع سیاتیک؛ سیاتیک واقعی و کاذب!

کمر درد ناشی از سیاتیک به فرد مبتلا به این عارضه حس درد قابل فهمی را القا می‌کند. بدین معناست کمر دردی که از کمر شروع شده و به سمت پاها حرکت کند، به طور قطع به عصب سیاتیک مربوط می‌شود. البته باید تشخیص داد که درد سیاتیک از نوع واقعی آن است یا سیاتیک کاذب. شاید برای بسیاری از کاربران سوال باشد که سیاتیک کاذب چیست؟ پاسخ این پرسش را در لیست زیر می‌توانید مطالعه کنید.

دو نوع سیاتیک وجود دارد که تقریبا علائم و اثرات آن یکسان است. که عبارت اند از:

 • سیاتیک واقعی به شرایطی گفته می‌شود که مستقیماً بر عصب سیاتیک تأثیر می گذارد.
 • در تعدادی از موارد خاص ممکن است عصب سیاتیک در اثر دیگر مشکلات کمر تحریک شود و درد آن مستقیما ناشی از عصب نباشد که این نوع سیاتیک کاذب شناخته شده است.

البته پزشکان و متخصصین ارتوپدی هر دو نوع را سیاتیک عنوان می‌کنند و برای درمان های مورد نیاز اقدام می‌کنند. البته در موارد شدید ساتیک قطعا نوع و زمان درمان متفاوت خواهد بود.

علت ابتلا به درد سیاتیک؛ از بیماری تا یک فعالیت ساده

علت اصلی درد سیاتیک چیست ؟ نشستن طولانی عامل اصلی ابتلا به درد سیاتیک | توان مارکت

درد سیاتیک معمولا زمانی خود را نشان می دهد که فرد روی ستون مهره ها و عصب هایی که از مفصل کمر عبور می کنند، احساس درد می کند. علت ابتلا به درد سیاتیک ممکن است به دلیل فشار وارد شده به ستون مهره ها باشد. گفتنیست که سیاتیک دردیست که در همه افراد و تمامی سنین ایجاد می‌شود که البته این عارضه در افراد بالای 40 سال معمولا بیشتر است.  جالب است بدانید درد سیاتیک ممکن است زمینه ژنتیکی هم داشته باشد که یک مسکن قوی برای درد سیاتیک می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای درمان آن باشد.

 • فتق دیسک
 • کشیدگی عضلات کمر
 • تنگی کانال نخاعی
 • اسپاسم عضلانی کمر
 • آرتریت
 • ایستادن بیش از حد
 • نشستن طولانی مدت
 • پیاده روی های زمان‌بر

تمامی موارد فوق از معدود دلایلی هستند که علت ابتلا به درد سیاتیک را بیان می‌کنند. البته این عوامل فقط تعدادی کمی از دلایل درد سیاتیک هستند. بدین معناست که دلایل غیر مستقیم زیادی می‌تواند در بروز درد سیاتیک دخیل باشند. اگر که با انجام هرکدام از فعالیت‌ها یا ابتلا به بیماری های فوق دچار درد در کمر خود شدید، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید تا بهترین راه درمان که مسکن قوی برای درد سیاتیک یکی از آنهاست توسط پزشک برای شما مشخص شود.

علائم درد سیاتیک؛ از کمر تا انگشتان پا

علائم درد سیاتیک بر اساس علت سیاتیک، شدت، جنسیت و سن افراد متفاوت است. البته تفاوت در علائم هر فرد نیز می‌تواند در واقعی یا کاذب بودن سیاتیک باشد که هرکدام علت و مسیر درمان خاص خود را دارند. البته می‌تواند هر نوع را می‌توان به کمک مسکن قوی برای درد سیاتیک درمان کرد.

یکی از شایع ترین علائم کمر درد تشدید شونده هنگام پیاده رویی یا ایستادن های طولانی است. البته در لیست پایین تمام علائم درد سیاتیک برای شما نگارش شده است که شامل موارد زیر می‌شود:

 • درد تشدید شونده معمولاً از کمر به پایین یکی از دو پا گسترش یافته و ممکن است در ناحیه کمر یا پا تشدید شود.
 • ضعف عضلات از علائمیست که می‌تواند نشان دهنده درد سیاتیک باشد.
 • سوزن سوزن شدن پا ها به عنوان سوزش یا شوک الکتریکی توصیف می‌شود. این درد هنگام سرفه، عطسه، بلند کردن پاها بیشتر می‌شود.
 • بی حسی در نواحی باسن و پایین ساق پا نیز از علائم شایع سیاتیک است.
 • بی اختیاری ادرار می‌تواند نشان دهنده درگیر بودن شدید عصب سیاتیک شما باشد. در موارد شدید، عدم کنترل ادرار یکی از نشانه های سیاتیک شدید است.

معمولا درد سیاتیک چند روز طول میکشد؟

درد سیاتیک معمولا مدت درد مشخصی دارد. این درد بایستی در حدود یک ماه تا 6 هفته تسکین یابد که در غیر این صورت به سیاتیک شدید یا مزمن تبدیل می‌شود. البته شدت درد در این مدت می‌تواند مانند سوزش خفیف و در موارد شدید مانند فرو رفتن چاقو در کمر باشد. توجه کنید که این درد به وسیله مسکن قوی برای درد سیاتیک قابل درمان است.

جالب است بدانید حدود 80% درصد خانم های باردار، کمر درد را تجربه کنند که ممکن است عامل اصلی آن سیاتیک باشد. درد سیاتیک در دوران بارداری ممکن است به علت موقعیت بد نوزاد در رحم مادر باشد و به عصب سیاتیک را تحت فشار قرار دهد. این درد پس از زایمان از بین خواهد رفت.

روش صحیح خوابیدن برای درد سیاتیک

روش صحیح خوابیدن برای درد سیاتیک | توان مارکت

بهترین راه برای خوابیدن با سیاتیک می‌تواند به فرد بستگی داشته باشد و ممکن است نیاز به امتحان راه های مختلف خواب برای کاهش درد باشد. در ادامه با چند روش صحیح خوابیدن برای درد سیاتیک آشنا خواهید شد.

بهترین روش، خوابیدن به پشت است. در این روش شما بایستی زانوهای خود را بالا اورده و یک بالش زیر آنها قرار دهید. اگر نمی‌تواند به پشت بخوابید، بهتر است به پهلو خوابیده و یک بالش در بین زانوهای خود قرار دهید. می‌توانید همانند یک جنین نیز بخوابید. جالب است بدانید این مدل از خواب همانند یک مسکن قوی برای درد سیاتیک عمل می‌کند. در این حالت فضای بین مهره ها باز شده و فشار از عصب سیاتیک برداشته خواهد شد.

چگونه درد سیاتیک را کاهش دهیم؟

برای کمک به تسکین و درمان درد سیاتیک راه و روش های متنوعی وجود دارد. تعدادی بسیاری از این راه‌های درمان، برای هر مرحله درد سیاتیک موثر و مناسب هستند. در صورتی که کمر درد شما خفیف باشد، پیشنهاد می‌شود به فعالیت روزمزه خود ادامه دهید.

در مواردی که درد بیشتر است، به انجام ورزش هایی کششی و ملایم بپردازید. همچنین در کنار آن از استفاده کردن پد های گرم و استفاده از یخ غافل نشوید. توجه کنید که کمر درد های ناشی از سیاتیک که شدید هستند نیازمند اقدامتی نسبتا تهاجمی تر هستند که شامل مصرف مسکن‌های ضدالتهاب، کورتیکواستروئید، فیزیوتراپی و جراحی می‌شوند.

گفتنی است که شدیدترین حالت سیاتیک می‌تواند موجب عدم کنترل ادرار شود که تنها راه درمان آن عمل جراحی است. در این حالت، مصرف مسکن قوی برای درد سیاتیک نیز موثر نیست. البته جراحی ایستگاه آخر بوده و در صورتی انجام می‌شود که دیگر راه‌های درمان مانند فیزیوتراپی و مصرف داروها پاسخگو نباشند.

درمان سیاتیک برای همیشه

اگر تا کنون از سایر راه‌ها برای درمان سیاتیک نتیجه‌ای مطلوب دریافت نکرده اید، می‌توانید از کمربند پلاتینر به عنوان یک کمربند درمانی استفاده کنید. همیشه جراحی آخرین راه حل است چرا که چالش ها و مشکلات زیادی سر راه بیمار قرار می‌دهد.

کمربند پلاتینر که از فناوری روز دنیا بهره‌می‌برد، به عنوان بهترین راه برای تسکین و درمان انواع کمر درد است. این کمربند از فناوری شگفت‌ انگیز UIC برای درمان کمر درد استفاده می‌کند و به کمک امواج آن به عمق بافت کمر نفوذ می‌کند. استفاده از کمربند پلاتینر به عنوان آسان ترین راه و جایگزینی برای مسکن قوی برای درد سیاتیک باشد.

کمربند پلاتینر ؛ راهکاری که از جراحی دیسک جلوگیری می‌کند

پلاتینر کمربندی برقی که توسط شرکت زاسترونیک آلمان طراحی و تولید شده است. این کمربند ویژه مجهز به سه فناوری خاص با نام‌های اولتراسوند، اینفرارد یا مادون قرمز و کلاک پالس که وجه تمایز آن با سایر کمربندهای طبی است. کمربند پلاتینر به دلیل نفوذ گرما در عمق بافت‌های نرم کمر به ترمیم و بازسازی بافت‌های تخریب شده می‌پردازد.

باید گفت کمربند پلاتینر از جدیدترین روشهای درمان انواع کمر درد است که نتایج درخشانی بدست داده است. از این رو پزشکان برای تسکین درد و کاهش التهاب دیسک کمر پلاتینر را حتما توصیه می‌کنند تا بدون نیاز به داروهای شیمیایی کمر درد را از بحران خارج کنند. برای خرید کمربند پلاتینر به نمایندگی مرکزی شرکت زایس ترونیک در ایران یعنی فروشگاه اینترنتی توان مارکت مراجعه کنید تا پلاتینر اورجینال را خریداری کنید.

از دیگر محصولات زایسترونیک آلمان که مجهز به این سه تکنولوژی است باید به زانوبند زاپیامکس اشاره کرد که برای درمان انواع دردهای زانو طراحی و تولید شده است. بهترین گزینه برای برای خرید زانوبند زاپیامکس نیز فروشگاه اینترنتی توان مارکت است.

بهترین قرص برای درد سیاتیک

برای درد سیاتیک چه بخوریم ؛ مسکن قوی برای درد سیاتیک | توان مارکت

معمولا پزشکان پس از تشخیص درد سیاتیک در ناحیه کمر و شدت آن، از روش های خاصی برای درمان استفاده می‌کنند. در موارد خفیف تا نسبتا شدید، قرص مسکن برای درمان توسط پزشک متخصص تجویز می‌شود. البته این که چه نوع قرصی برای شما تجویز می‌شود به سن، وضعیت سلامتی، جنسیت و حساسیت های دارویی شما بستگی دارد که در ادامه با لیستی از بهترین قرص مسکن قوی برای درد سیاتیک آشنا خواهید شد.

 • ایپوبروفن
 • ناپروکسن
 • آسپرین
 • استامینوفن
 • باکلوفن
 • متوکاربامول
 • تیزانیدین
 • گاباپنتین

البته تمام این داروها باید طبق دستور مصرف پزشک مصرف شود. در غیر این در صورت مصرف نامنظم یا بیش از دوز مجاز ممکن است دچار ذکر شده در لیست زیر شوید:

 • ناراحتی معده
 • خون ریزی
 • مشکلات کبدی
 • سرگیجه
 • خواب آلودگی
 • تهوع
 • سردرد
 • افت فشار خون

مسکن قوی برای درد سیاتیک پا

دکلوفناک، به عنوان یک مسکن قوی برای درد سیاتیک پا شناخته می‌شود. اما چرا؟ این دارو به علت اثر بخشی سریع و موثر به عنوان یک قرص مسکن از نوع پرقدرت آن شناخته می‌شود. دیکلوفناک از دسته NSAID های غیر استروئیدی است که در اشکال مختلفی اعم از قرص، کپسول، آمپول دیده می‌شود.

جالب است بدانید که قرص دیکلوفناک که یک مسکن قوی برای درد سیاتیک پا معروف است، می‌تواند درد ناشی از آرتریت و درد آرتروز را به راحتی تسکین دهد.

آمپول برای درد سیاتیک؛ داروهای استروئیدی

در مواردی که درد ناشی از سیاتیک شدید باشد و بیمار مبتلا به سیاتیک از مصرف مسکن های خوراکی پاسخی دریافت نکند، تزریق داروی استروئیدی مرحله بعدیست. آمپول کترولاک یکی از داروهای شایعیست که توسط پزشکان برای بیماران مبتلا به درد سیاتیک تجویز می‌شود.

 آمپول های دیگری مانند متیل پردنیزولون، گاباپنتین، پیروکسیکام و دگزامتازون نیز برای تزریق به کمر استفاده می‌شوند. معمولا پس از تزریق آمپول های استورئیدی و کورتیکو استورئیدی درد تا 3 الی 6 ماه برطرف خواهد شد.

پماد برای درد سیاتیک؛ استفاده پماد فلفل قرمز!

پماد کپسایسین حاوی عصاره فلفل قرمز است. این پماد خواص التهابی بسیار موثریست که معمولا پس از استفاده از آن درد سیاتیک در کمتر از یک ساعت برطرف می‌شود. این پماد به راحتی در تمام داروخانه‌ها بدون نیاز به نسخه پزشک قابل تهیه است.

 • اگر میلی به استفاده از پماد ندارید، می‌توانید با مصرف فلفل قرمز به صورت ادویه در غذا، درد سیاتیک را برطرف کنید.

زردچوبه برای درد سیاتیک؛ درمان سیاتیک با کورکومین

پودر زردچوبه، همانند زنجیبل دارای کورکومین است که خواص ضد التهابی آن به تسکین درد و التهابات بدن کمک شایانی می‌کند. برای مصرف زردچوبه می‌توانید آن را به عنوان ادویه در پختن غذاهای خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید با تهیه کپسول آوودین آن را مصرف کنید. این ترکیب می‌تواند مانند یک مسکن قوی برای درد سیاتیک عمل کند.

امتیاز شما به این پست

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۵ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *