کمر درد

درمان کمر درد در پنج دقیقه ؛ سریعترین راه‌ خلاصی از درد کمر

درمان کمر درد در پنج دقیقه با معجون برای درمان کمر درد | توان مارکت

درمان کمر درد در پنج دقیقه در نگاه اول شگفت انگیز به نظر می‌آید. اما آیا امکان پذیر است یا خیر؟ تحقیقات نشان داده که روش‌های مختلفی برای درمان کمر درد در پنج دقیقه وجود دارد. از هر جنبه‌ای می‌توانید نسبت به بهبود این درد اقدام کنید اما ما راه حل‌های مختلف دارویی و پزشکی، ورزشی و خانگی را در این مطلب با یکدیگر بررسی می‌کنیم. اگر شما هم با معضل کمر درد دست و پنجه نرم می‌کنید در جدیدترین مقاله توان مارکت با ما همراه شوید.

بهترین معجون برای درمان کمر درد

درمان کمردرد موضوعی است که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند و جستجوی معجون‌های طبیعی برای تسکین درد گزینه‌ای محبوب است.

 • چای زنجبیل و عسل: یکی از بهترین معجون‌ها برای این منظور، چای زنجبیل و عسل است. برای تهیه این چای، یک قاشق چای‌خوری زنجبیل تازه را به یک فنجان آب اضافه کنید و آن را روی حرارت قرار دهید. بعد از جوش آمدن، از حرارت بردارید و به مدت 5 دقیقه بگذارید تا خنک شود. سپس یک قاشق عسل اضافه کنید و مخلوط را گرم بنوشید. این چای به تسکین کمردرد کمک می‌کند.
 • معجون زردچوبه و شیر: این معجون نیز یک گزینه دیگر است. برای تهیه این معجون، یک قاشق چای‌خوری زردچوبه را با یک فنجان شیر در قابلمه مخلوط کرده و آن را به جوش بیاورید. سپس آن را از حرارت بردارید و گرم بنوشید. زردچوبه به عنوان ضد التهاب طبیعی شناخته شده و می‌تواند در کاهش درد کمر موثر باشد.
 • عسل و زنجبیل: همچنین، معجون عسل و زنجبیل با ترکیبی از یک قاشق زنجبیل تازه و یک قاشق عسل تهیه می‌شود. این ترکیب به عنوان ضد التهاب و آنتی‌اکسیدان شناخته شده است.
 • چای سبز با زنجبیل: در نهایت، چای سبز با زنجبیل نیز یک گزینه سالم است. برای تهیه آن، یک عدد چای سبز کیسه‌ای را در یک فنجان آب داغ قرار دهید و یک قاشق چای‌خوری زنجبیل تازه به آن اضافه کنید. بعد از حدود 5دقیقه، کیسه چای را از فنجان خارج کرده و گرم بنوشید.

این معجون‌ها به تنهایی یا به صورت ترکیبی به بهبود کمردرد کمک کرده و راحتی شما را افزایش می‌دهند. البته پیشنهاد می‌کنیم اگر هرگونه آلرژی یا مشکلات از این قبیل دارید، قبل از مصرف از پزشک متخصص خود اجازه مصرف بگیرید.

معرفی انواع داروی شل کننده عضلات کمر

قرص‌های شل کننده عضلات، گروهی از داروها هستند که به منظور کاهش اسپاسم و بهبود حرکت در افراد مبتلا به مشکلات عضلاتی به کار می‌روند. در این زمینه، انواعی از قرص‌ها که در قسمت زیر می‌آوریم برجسته هستند:

 1. کاریزوپرودول
 2. کلرزوکسازون
 3. سیکلوبنزاپرین
 4. متاکسالون
 5. متوکاربامول
 6. باکلوفن
 7. دانترولن
 8. تیزانیدین
 9. دیازپام
 10. کلونازپام
 11. لورازپام
 12. آلپرازولام

مصرف این قرص‌ها باید با نظارت مستقیم پزشک صورت بگیرد و تجویز آن به صورت خودسرانه ممنوع است. این قرص‌ها اثرات جانبی زیادی دارند و قبل از مصرف آنها باید با پزشک متخصص مشورت کنید. داروهای نام برده عمدتاً با مسدود کردن سیگنال‌های عصبی که ممکن است باعث انقباضات و اسپاسم عضلات شوند، به شل کردن عضلات کمک می‌کنند.

با این حال، مصرف آنها با عوارض جانبی همچون خواب آلودگی، سرگیجه، ضعف و خستگی همراه است. مصرف این قرص‌ها محدود به مواردی که نیاز به شل کردن عضلات دارند، نیست و در برخی از حالات نظیر فلج مغزی، مالتیپل اسکلروزیس (ام اس)، آسیب‌های نخاعی و سکته نیز به کار می‌روند. در این شرایط، اثرات مثبت آنها بر علائم عضلاتی و حرکتی، بهبود وضعیت حرکتی افراد را به دنبال دارد.

بهترین مسکن فوری درد کمر

داروی شل کننده عضلات کمر و مسکن فوری درد کمر برای درمان شدید کمر درد | توان مارکت

دریافت مشاوره رایگان

اگر دچار مشکلات مفصلی هستید با پر کردن فرم زیر از مشاوره رایگان کارشناسان درمان توان مارکت بهره مند شوید

مشخصات(Required)
انتخاب محل درد

برای کمر درد چه قرصی بخوریم؟ برای درمان کمر درد در پنج دقیقه، استفاده از مسکن فوری بسیار کارساز است. برخی از مهم‌ترین قرص‌هایی که به عنوان مسکن فوری شناخته می‌شوند را در ادامه به شما معرفی می‌کنیم:

 1. ناپروکسن: قرص ناپروکسن برای دیسک کمر مفید است. این قرص از جمله داروهایی است که به ضد التهاب بودن معروف است. از خانواده‌های ناپروکسن می‌توان به دیکلوفناک، کترولاک، مفنامیک اسید و ایبوپروفن اشاره کرد و بهتر است ۳ بار در روز استفاده شود.
 2. سلکوکسیب: این قرص از جمله داروهای تخصصی برای جلوگیری از تولید آنزیم‌های مولد درد است. در اکثر موارد سلکوکسیب باعث از بین بردن التهاب‌ها می‌شود و جلوی تولید آنزیم سیکلو اکسیژناز را می‌گیرد. برای درمان آرتریت و روماتیسم نیز از این قرص استفاده می‌شود. همچنین هنگام رگ به رگ شدن کمر و اسپاسم عضلانی این قرص را تجویز می‌کنند.
 3. پیروکسیکام: شاید نام این قرص را به عنوان یک ضد درد قوی و کم کننده التهاب شنیده باشید. برای تسکین دردهای مربوط به روماتوئید و آرتریت زانو پیروکسیکام یک مسکن فوری و قوی است. البته پماد این مسکن نیز موجود است و میشود محل درد را با آن ماساژ داد.
 4. کتوپروفن: این مسکن فوری برای دردهای غیر قابل تحمل مانند آرتریت و نقرس استفاده می‌شود. در بعضی از موارد بانوان باردار در دوران قاعدگی خود برای تسکین دردهای عضلانی و گرفتگی‌های کمر از این قرص استفاده می‌کنند. کتوپروفن همچنین آنزیم‌های سیکلوکسیژناز را مهار خواهد کرد. به علاوه این آنزیم باعث ایجاد مواد شیمیایی دیگر به نام پروستا گلاندین می‌شود.

استفاده از مسکن فوری هنگام بروز دردهای ناگهانی و غیرقابل تحمل کمر، کاربرد دارد. درمان کمر درد در پنج دقیقه شامل استفاده از مسکن‌های فوری نیز می‌شود.

انواع دمنوش برای کمر درد + بهترین دمنوش‌ها

یکی از راه‌های معجزه آسای درمان کمر درد در پنج دقیقه استفاده از گیاهان دارویی است. دمنوش‌های مختلف باعث تسکین درد کمر می‌شوند و احساس آرامش را به شما القا می‌کنند. در ادامه برخی از بهترین دمنوش‌ها را به شما معرفی می‌کنیم:

 1. دمنوش زنجبیل و فلفل سیاه: این دمنوش ممکن است اندکی نامتعارف باشد اما به بالا رفتن حرارت بدن و افزایش جریان خون در نخاع و کمر کمک می‌کند. بهتر است ۴ تا ۶ تکه از زنجبیل را برش دهید و در نیم فنجان آب تصفیه شده بجوشانید. پس از دم کشیدن اندکی فلفل سیاه به آن اضافه کنید.
 2. دمنوش بابونه: چای بابونه باعث تسکین گرفتگی‌های عضلانی و رگ به رگ شدن کمر می‌شود. یک قاشق غذاخوری گل بابونه را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید و بگذارید ۱۰ دقیقه دم بکشد. جایگزین کردن این دمنوش به جای چای سیاه باعث بهبود علائم کمردرد می‌شود.
 3. دمنوش دانه خشخاش: فارغ از تاثیراتی که دانه خشخاش روی سیستم عصبی و اعتیاد دارد، تاثیرات فوق العاده آن را در درمان کمردرد مشاهده می‌کنیم. برای تهیه این معجون فوق العاده یک دانه خشخاش و نبات را با هم آسیاب کنید و روزانه ۲ قاشق چای‌خوری از این مخلوط را در یک لیوان شیر بریزید و مصرف کنید.

دمنوش‌ها باعث تسکین اعصاب و دردهای عضلانی می‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم به عنوان درمان قطعی از دمنوش‌ها استفاده نکنید اما می‌توانید برای پیشگیری و کمک به روند بهبود از آنها کمک بگیرید.

کمربند پلاتینر ؛ جدیدترین روش برای بهبود کمر درد

این کمربند حرارتی که با برق کار می‌کند از تولیدات شرکت آلمانی زایسترونیک و مجهز به سه تکنولوژی پیشرفته پزشکی به نام‌ها اولتراسوند، مادون قرمز و کلاک پالس است. پلاتینر با ایجاد گرما در عمق بافت‌های درونی کمر و ستون فقرات موجب تقویت جریان خون اندام‌های نرم خواهد شد. افزایش جریان خون موجب بهبود عملکرد حرکتی و متابولیسم سلولی خواهد د و کاهش التهاب و تسکین درد حاصل می‌شود. همچنین به کمک فناوری اینفرارد یا همان مادون قرمز روند بازسازی و ترمیم نقاط تخریب شده کمر را سرعت می‌بخشد و در یک دوره 30 روزه به طرز شگفت انگیزی درد بهبود می‌یابد.

برای خرید حتما به نمایندگی مرکزی فروش کمربند پلاتینر یعنی فروشگاه اینترنتی توان مارکت مراجعه کنید تا پلاتینر دارای کارت رجیستری را خریداری کنید و از دام کلاهبرداران در امان بمانید.

درمان خانگی کمر درد با ورزش‌

برای درمان کمر درد در پنج دقیقه از درمان‌های خانگی غافل نشوید. انجام حرکات تقویتی و ورزشی در خانه باعث می‌شود که عضلات شما همواره فعالیت داشته باشند. افزایش قدرت عضلات و تمرینات مناسب برای مفصل‌ها باعث جلوگیری از پوکی استخوان و مشکلات مربوط به درد کمر خواهد شد. در ادامه برخی از مهم‌ترین تمرین‌هایی که می‌توان در خانه انجام داد را به شما آموزش می‌دهیم:

 • پلانک به سمت پهلو: انجام این تمرین به صورت درست برای تقویت عضلات کمر و ستون فقرات مفید است. برای انجام این حرکت باید به پهلو دراز بکشید و آرنج خود را روی زمین قرار دهید. سپس با فشار کف دست به زمین، بدن خود را به سمت بالا بیاورید و دست مخالف زمین را به سمت سقف بگیرید. توصیه می‌شود این حرکت را در ست‌های ۲۰ الی ۳۰ ثانیه‌ای و با تکرار دو بار برای هر سمت از بدن انجام دهید.
 • حرکت پلانک تک پا: برای انجام این حالت باید به حالت عادی پلانک، روی زمین قرار بگیرید. آرام آرام یکی از پاهایتان را بالا بیاورید و در راستای ستون فقرات و کمر خود آن را ثابت کنید. بعد از گذشت ۲۰ الی ۳۰ ثانیه پای خود را به سمت پایین بیاورید. می‌توانید با کم کردن زمان، این حرکت را در دو ست ۱۰ الی ۱۲ تایی انجام دهید.
 • پل زانو: در قدم اول به پشت دراز بکشید و زانوهایتان را تا کنید. برای افزایش تاثیر این حرکت یک توپ بین دو پا قرار داده و باسن خود را به سمت بالا بیاورید و آن را منقبض کنید. ۲۰ الی ۳۰ ثانیه این حرکت را انجام دهید و آن را در ست‌های دوتایی تکرار کنید.

با انجام این حرکات به صورت روزانه به تقویت عضلات کمر خود کمک شایانی خواهید کرد. انجام حرکات ورزشی باعث پیشرفت عضلات بدن شما می‌شود و شما را برای درمان کمر درد در پنج دقیقه آماده می‌کند.

درمان شدید کمر درد به صورت تخصصی

برای درمان کمر درد شدید باید مستقیماً به پزشک متخصص مراجعه کنید و راهکارهای درمانی را از او جویا شوید. در صورت نیاز پزشک عمل جراحی یا فیزیوتراپی برای شما تجویز می‌کند. هنگام بروز مشکلاتی همانند آرتریت زانو یا روماتیسم و تنگی کانال نخاع عموماً چاره‌ای به جزء انجام عمل جراحی به همراه دوره نقاهت و بیهوشی نیست.

در این حالت با انجام آزمایش‌های لازم و مراجعه مداوم به پزشک، فرایند درمانی طی می‌شود و پس از انجام عمل و گذراندن دوره نقاهت بیمار سلامتی خود را باز می‌یابد.
اگر درد شما نیاز به انجام فیزیوتراپی داشته باشد، پزشک تمرینات و حرکات لازم را برای شما تجویز می‌کند. در اغلب اوقات پزشکان در وهله اول آب درمانی را به مراجعه کنندگان خود پیشنهاد می‌کنند.
آب درمانی باعث کاهش فشار روی عضلات کمر خواهد شد و به تسکین آنها می‌پردازد.

حرکات آب درمانی توسط مربی متخصص در استخرها انجام می‌شود. برخی از مهمترین این حرکات شامل پیاده‌روی در آب و جهش‌های کوتاه در استخر هستند. داشتن یک مربی متخصص به هنگام انجام حرکات آب درمانی باعث می‌شود که جلوی آسیب‌های احتمالی کانال نخاعی گرفته شود.

طب سوزنی برای درد کمر تاثیر دارد؟

درمان خانگی کمر درد نی نی سایت | توان مارکت

حتماً در مورد تاثیرات طب سوزنی برای درمان آنی و فوری کمر شنیده‌اید. طب سنتی تاثیر زیادی روی بهبود دردهای مختلف کمر در بازه‌های زمانی بارداری و قاعدگی و حتی دوره pms دارد. در برخی موارد مشکلات میگرن و درد سیاتیک توسط این طب از بین رفته‌اند.
متخصصان طب سنتی مراکزی از بدن را به عنوان نقاط انرژی می‌شناسند و با وارد کردن سوزن‌های مختلف و مخصوص به این نقاط درد را کاهش می‌دهند. برخی از این نقاط شامل کف دست، باسن کمر، کف پا و پشت زانو هستند. سوزن‌ها به گره‌های عصبی مخصوص این نواحی وارد می‌شوند و باعث کاهش تنش و فشار و درد کمر خواهند شد.
برخی از متخصصان می‌گویند که طب سنتی با آزادسازی نورون‌های عصبی باعث تحریک هورمون‌ها می‌شود و خونرسانی به نقاط مختلف بدن را افزایش می‌دهد. برخی معتقدند طب سوزنی تاثیر مستقیم روی ترشح مواد شیمیایی مفید از طرف مغز دارد. این تاثیر باعث خواهد شد که در زمان بروز درد، مسکن‌های قوی برای تحمل این درد در بدن ترشح شود. به طور کلی استفاده از طب سنتی و سوزنی به عنوان یکی از مکمل‌های مسیر درمان به شما کمک می‌کند تا شر کمردرد رهایی یابید.

سخن پایانی

درمان کمر درد در پنج دقیقه شاید در ابتدا امری غیر ممکن به نظر برسد اما با انجام حرکات کوچک و فعالیت‌ هایی که به نظر بی‌اهمیت می‌رسند، می‌توان فرایند درمان را سریعتر کرد. صفر تا صد راه‌های درمانی کمردرد و قرص‌های مناسب برای آن را در این مطلب به شما معرفی کردیم. به سلامت بدن خود به خصوص کمر و زانوها اهمیت دهید. ورزش منظم و انجام تغییرات مناسب در سبک زندگی باعث دور شدن مشکلات و بیماری‌ها از ما خواهد شد.

سوالات متداول

آیا فعالیت‌های ورزشی برای درمان کمردرد مناسبند؟
بله انجام ورزش‌های کششی و فعالیت‌های ورزشی مانند پیاده‌روی و شنا، باعث جلوگیری از بروز کمردرد و تقویت عضلات کمر خواهد شد.

راهکار غیر دارویی برای کمتر کردن درد کمر وجود دارد؟
بله راه‌های مختلفی اعم از دمنوش‌ها و درمان‌های خانگی مانند ورزش‌ها برای درمان کمردرد وجود دارند.

تغییر در رژیم غذایی در کاهش کمردرد موثر است؟
استفاده از مواد غذایی ضد التهابی مانند امگا ۳ و ماهی، مصرف کافی آب و جلوگیری از افزایش وزن به بهبود درد کمر کمک می‌کند.

امتیاز شما به این پست

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *