زانو درد

بهترین قرص برای زانو درد ؛ سریع‌ترین درمان دردهای زانو

قرص ضد التهاب مفاصل یا بهترین قرص برای زانو درد | توان مارکت

بهترین قرص برای زانو درد و کاهش درد زانو دغدغه بسیاری از مبتلایان به این عارضه است. زانو درد علائم مختلفی به همراه دارد که به هنگام وقوع آن‌ها، بیشتر افراد سراغ بهترین قرص برای زانو درد می‌روند. قرص‌های مختلفی برای درد زانو تجویز می‌شوند که هر کدام از آن‌ها اثرات خاصی دارند. داشتن اطلاعات کافی از انواع مختلف داروها به شما در کنترل درد و آسیب کمک می‌کند. به همین دلیل در این مطلب از توان مارکت به بررسی و معرفی بهترین قرص برای زانو درد خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

بهترین قرص برای زانو درد ؛ راه رهایی از درد زانو

همانطور که اشاره کردیم داروهای زیادی برای درمان مشکلات مفصل زانو در دسترس هستند که هرکدام تاثیرات خاصی دارد. برخی از این قرص‌ها درد را تسکین و بعضی دیگر التهاب را از زانو دور می‌کنند. برای معرفی بهترین قرص برای زانو درد باید به موارد زیر اشاره کرد:

داروهای ضدالتهاب غیر استروئیدی (NSAIDs) بدون نسخه

معمولا برای دردهای خفیف تا متوسط زانو از داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی استفاده می‌کنند. این داروها با تسکین التهاب موجود در زانو، به مدیریت درد و تورم در این ناحیه کمک خواهند کرد. به همین دلیل درد بیمار کاهش می‌یابد. از داروهای ضد التهابی مناسب به عنوان بهترین قرص برای زانو درد می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • ناپروکسن سدیم (Aleve)
 • دیکلوفناک (Diclofenac)
 • ایبوپروفن (Ibuprofen)
 • استامینوفن

مصرف این داروهای ضد التهابی بیش از حد مجاز باعث بروز عوارض جانبی مانند اسهال یا حالت تهوع خواهند شد. مکانیسم اثر داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی بدین گونه است، از تولید برخی از انواع خاص مواد شیمیایی که باعث بروز التهاب می‌شوند جلوگیری می‌کنند. درد، تورم و سفتی مفاصل را کاهش می‌دهند. این داروها در درمان درد حاصل از آسیب دیدگی خفیف بافت از قبیل درد حاصل از آرتروز نیز مفید هستند. داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب عملکردی شبیه کورتیکواستروئیدها دارند ولی مانند این داروها با عوارض جانبی متعددی همراه نیستند.

داروهای تجویزی؛ بهترین قرص برای زانو درد

در برخی از موارد دردهای زانو شدید بود‌ه و نیاز به قرص و داروهای قوی‌تری دارد که حتما باید پزشک آنها را تجویز کند. معمولا پزشک معالج در ابتدای درمان داروهای NSAID با دوز بالاتر و مهارکننده‌های COX-2 (کوکسیب‌ها) را تجویز می‌کند.

قرص گاباپنتین؛ بهترین قرص برای زانو درد مفصلی

درمان زانو درد فوری و بهترین قرص برای بدن درد و کوفتگی ؛ بهترین قرص مفصل ساز خارجی | توان مارکت

دریافت مشاوره رایگان

اگر دچار مشکلات مفصلی هستید با پر کردن فرم زیر از مشاوره رایگان کارشناسان درمان توان مارکت بهره مند شوید

مشخصات(Required)
انتخاب محل درد

یکی از داروهایی که همواره به عنوان بهترین قرص برای زانو درد مورد توجه است قرص گابانتین است که پس از تشخیص توسط دکتر ارتوپد تجویز می‌شود. این قرص درد را کنترل و برای کاهش درد‌های عصبی به کار می‌رود. عصب شما پیغامی به مغز ارسال کرده تا بگوید که به عصب آسیب رسیده است. حتی خیلی از اوقات ممکن است، مثل شرایط بیمار بعد از تعویض مفصل زانو آسیبی نباشد.

بنابراین، این پیغام به طور اشتباه به مغز ارسال می‌گردد. وظیفه قرص گاباپنتین جایگزین کردن پیام دیگری به جای پیام درد قبل ارسال به دستگاه عصب مرکزی است. بنابراین از این طریق به کاهش درد کمک می‌کند. مدت زمان اثر بخشی گاباپنتین را حدود یک تا دو هفته پس از استفاده حس می‌کنید. مقدار مصرف این قرص باید بر اساس تشخیص پزشک باشد و نباید سر خود آن را مصرف کرد.

گاهی درد زانو ناشی از پرانتزی بودن پاها است که درمان‌های متفاوتی دارد. اگر حالت پرانتزی بودن زانو خفیف باشد با انجام تمرینات ورزشی می‌توان و زانوبندهای مخصوص قابل درمان خواهد بود. اما اگر وضعیت انحراف زانو شدید باشد باید به جراحی زانوی پرانتزی به صورت جدی فکر کنید چون می‌توان گفت تنها راه درمان به نظر می‌رسد.

سلکوکسیب (Celecoxib)؛ قرص ضد التهاب مفاصل

یکی دیگر از داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی البته نیازمند به نسخه، سلکوکسیب است که به عنوان مسکن برای درد مفاصل و درد استخوان تجویز می‌شود. از این قرص که اغلب بیماران آن را بهترین قرص برای زانو درد به حساب می‌اورند باید انتظار درمان و تسکین درد زانو و بسیاری از بیماری‌ها مانند استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید، قاعدگی دردناک و نقرس را داشت.

از سلکوکسیب همچنین می‌توان در دردهای ناشی از کشیدگی و کوبیدگی عضلات، رگ به رگ شدن و پیچیدن مفاصل، استفاده کرد. مقدار مجاز مصرف این دارو در طی روز ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلی‌گرم است. یک ساعت پس از مصرف تاثیراتش ظاهر می‌شود و تا مدت ۸ ساعت در بدن می‌ماند. ناراحتی‌های گوارشی مانند درد معده، افزایش فشار خون، افزایش وزن ناگهانی و خشکی لب و دهان از عوارض مصرف این داروست.

از قرص سلکوکسیب برای کنترل دردهای سخت معمولا استفاده می‌کنند. حتی بعد از جدیدترین روش جراحی تعویض مفصل زانو هم برای تسکین درد باید از مسکن‌ا استفاده کرد تا جراحی روی غلتک بهبودی قرار گیرد.

کپسول پیروکسیکام (Piroxicam)؛ مسکن قوی برای درد استخوان

اکثر اوقات در جواب اینکه برای پا درد چه قرصی خوبه، کپسول پیروکسیکام معرفی می‌شود. این قرص نوعی مسکن و کاربرد اصلی آن کاهش یا توقف درد است. این دارو به دلیل داشتن اثرات ضد التهابی در درمان آرتروز و همچنین تسکین درد ناشی از بسیاری از بیماری‌ها مثل زانو درد کاربرد دارد. خصوصیت این قرص زانو درد، این است که موجب مهار هورمون‌هایی می‌شود که در بدن موجب بروز التهاب می‌شوند.

پیروکسیکام در کنترل درد ناشی از نقرس و همچنین دردهای بعد از عمل جراحی و درد ناشی از کوفتگی و کشیدگی عضلانی کاربرد دارد. بیشترین مصرف آن برای درد پا و کنترل انواع درد زانو است. اشکال دارویی پیروکسیکام به صورت کپسول، آمپول و ژل است. عوارض جانبی پوستی ناشی از پیروكسیكام شایع‌تر از داروهای دیگر ضد التهاب غیراستروئیدی است. عوارض گوارشی، خشکی دهان، عوارض کلیوی، عوارض قلبی عروقی واکنش‌های‌ آلرژیک و خواب‌آلودگی از عوارض مصرف این داروست. معمولا بعد از آگاهی از علت ورم پای چپ از زانو به پایین و اطمینان از آن از کپسول پیروکسیکام برای مدیریت و بهبود درد استفاده می‌کنند.

چه دارویی برای زانو درد خوبه؟ بهترین قرص غضروف ساز برای زانو درد را بشناسید؟

یکی از بهترین داروهایی که برای تسکین درد و علائم ناشی از زانو درد تجویز می‌شوند، داروهای غضروف ساز هستند. این داروها روند تحلیل غضروف را کند یا متوقف می‌کنند. با این کار از میزان درد بیمار به دلیل جلوگیری از تحلیل و از بین رفتن مفصل جلوگیری می‌شود. برخی از معروف‌ترین و بهترین قرص برای زانو درد عبارتند از:

کپسول فلکس افکتس کاستوم کلاژن؛ بهترین قرص برای زانو درد

 بهترین قرص غضروف ساز آمریکایی و بهترین ویتامین برای درد مفاصل | توان مارکت

این محصول با ترمیم غضروف‌های از بین رفته، حرکت کردن را برای بیمار راحت‌تر می‌کند و با تامین مواد معدنی و ویتامین‌های مورد نیاز بدن مانند کلسیم موجب افزایش تراکم استخوان‌ها می‌شود. لازم به ذکر است اصلی‌ترین ماده سازنده کپسول فلکس شکلی از کلاژن است که منجر به بازسازی غضروف می‌شود. از جمله ترکیبات خاص موجود در این محصول می‌توان به روی، گلوکزامین، ویتامین‌های C، E و D اشاره کرد. این مکمل فاقد افزودنی‌های مجاز طبیعی و غیر طبیعی و مواد نگهدارنده است.

قرص استئو پلاس یورو ویتال؛ بهترین مکمل برای زانو درد

قرص استئو پلاس، دارای ۱۱ نوع ترکیب موثر بر تقویت استخوان و مفاصل است که در کمتر قرص تقویت مفصلی می‌توان مشاهده کرد. یکی از مهمترین ترکیبات موثر در این زمینه گلوکوزامین و کندروئتین است، که در اکثر قرص‌های تقویت مفاصل و درمان درد زانو دیده می‌شود. این ترکیبات نیز در بدن به کلاژن مورد نیاز مفصل‌ها تبدیل می‌شوند و باعث کاهش التهابات و درد زانوها و سایر مفاصل می‌گردند.

جینجر یا همان زنجبیل نیز از دیگر ترکیبات ضد التهاب و ضد درد است که در این قرص وجود دارد. کلسیم، زینک، ویتامین D و منیزیم از ترکیبات موثر بر تقویت استخوان و درمان پوکی استخوان هستند که در این قرص به مقدار کافی قرار گرفته است. از دیگر ترکیبات موثر در قرص استئو پلاس می‌توان به ویتامین ث، مس، منگنز اشاره نمود. قرص استئو پلاس است که معمولا برای افراد بالای ۱۲ سال تجویز می‌شود.

برای زانو درد چه بخوریم؟ بهترین ویتامین برای درد مفاصل چیست؟

بدن به ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلفی نیاز دارد و زانو نیز از این قاعده مستثنا نیست. کمبود برخی مواد مغذی خاص به زانو درد و برخی آسیب‌ها در این ناحیه ختم می‌شوند. به همین دلیل تامین این مواد مغذی از رژیم غذایی یا مکمل‌های غذایی توصیه می‌شود. از مهم‌ترین و بهترین ویتامین‌ها برای درد مفاصل می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • کلسیم برای استحکام استخوان‌ها
 • ویتامینD برای تولید و استحکام استخوان‌ها
 • ویتامینC موثر در تولید کلاژن برای استخوان‌ها، عضلات، پوست و تاندون‌ها
 • اسید چرب امگا ۳ موثر در روند بازسازی سلول‌ها
 • ویتامینK2 لازم برای مدیریت کلسیم در استخوان‌ها
 • ویتامینB12 تاثیر بالا در تشکیل سلول‌های استخوان‌ساز و تولید گلبول‌های قرمز خون

باید اشاره کنیم که گاهی برخی افراد در تغذیه برای زانو درد خود دچار مشکل می‌شوند. زیرا این افراد به دلایل مختلفی توانایی مصرف و جذب مواد غذایی را از رژیم خود ندارند. در این موارد استفاده از مولتی ویتامین‌های مینرال که حاوی انواع مواد مغذی مختلف است، به این افراد توصیه خواهند شد. در این موارد بهتر است با مشورت پزشک مولتی ویتامین مناسب برای خود را تهیه کنید.

غذاهای مفید برای زانو درد

تغذیه مناسب در کنار بهترین قرص برای زانو درد برای درمان درد زانو می‌تواند به شما کمک کند تا التهاب ناحیه مفصل زانو را کاهش داده و به روند بهبود سلامت زانوها سرعت دهید. غذاهایی که مصرف آن‌ها در تغذیه برای زانو درد توصیه می‌شود عبارتند از :

 • ماهی و روغن‌ ماهی حاوی امگا ۳
 • غذاهای کم چرب و غیر فست‌ فودی
 • پای مرغ برای زانو درد
 • دانه‌های مغذی
 • سبزیجات
 • تخم مرغ

مواد غذایی مفید و پرفیبر استرس و فشار را از مفاصل می‌گیرند و زانو را تقویت می‌کنند. به نوعی درمان خانگی پا از زانو به پایین را باید از خوردن غذا شروع کنید و سپس با بستن زانوبند زاپیامکس آن را ارتقا دهید.

زانوبند زاپیامکس؛ روش موثر برای کاهش درد همزمان با مصرف بهترین قرص برای زانو درد

یکی دیگر از راهکارهای درمان زانو درد، استفاده از زانوبند زاپیامکس است. تریکب بهترین قرص برای زانو درد با زانوبند زاپیامکس هر دردی را درمان می‌کند. زاپیامکس یکی از  دست آوردهای علمی دنیای پزشکی است که با دارا بودن فناوری UIC می‌تواند به درمان زانو درد بپردازد. این زانوبند ساخت شرکت آلمانی زایس ترونیک است که سه تکنولوژی اولتراسوند، اینفرارد و کلاک پالس است.

مکانیسم این زانوبند با فرستادن سیگنال به محل درد و بلاک عصبی درد را قطع و هم زمان با تسهیل در گردش خون، رسیدن مواد مغذی لازم برای درمان زانو را ممکن خواهد ساخت. تاثیر بر سلول‌ها و واداشتن آن‌ها به اصلاح درون زانو نیز از کاربردهای دیگر این فناوری نوین است. این تکنولوژی جدید به زانو جان دوباره می‌بخشد و توانایی زانو را در حرکت دادن بالا می‌برد.

نکته آخر بهترین قرص برای زانو درد

به طور کلی بیماران دارویی را به عنوان بهترین قرص برای زانو درد می‌شناسند که درد آن‌ها را خیلی سریع تسکین دهد. زیرا درد باعث کم تحرکی و ناراحتی بیماران می‌شود و به همین دلیل با تسکین آن، فرد می‌تواند به کارهای شخصی خود رسیدگی کند.

پس از نظر بیماران داروهای مسکن، تجویزی و ویتامین‌ها و قرص‌های مکمل و غضروف ساز که درد را تسکین می‌دهند، درمان قطعی زانو درد شناخته می‌شوند. در مقاله به اینکه چه دارویی برای زانو درد خوبه پرداخته شد، قرص ضد التهاب مفاصل، مسکن قوی برای درد استخوان و پا درد و قرص ضد التهاب مفاصل، را هم معرفی کردیم.

سوالات متداول در مورد بهترین قرص برای زانو درد

آیا قرض غضروف بهترین قرص برای زانو درد است؟

مصرف قرص‌های غضروف ساز با جلوگیری از روند تحلیل مفصل به کاهش درد بیمار و پیشرفت بیماری کمک می‌کنند.

بهترین قرص برای ساییدگی زانو کدام است؟

 قرص‌های غضروف ساز اسئو پلاس و فلکس

قرص ویتامین برای زانو درد چی خوبه؟

ویتامین D و البته مولتی ویتامین

امتیاز شما به این پست

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهی در مورد “بهترین قرص برای زانو درد ؛ سریع‌ترین درمان دردهای زانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *